Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę przykuły notowania par walutowych: EUR/USD oraz NZD/JPY.

EUR/USD

Spoglądając na notowania pary walutowej EUR/USD na interwale H4 widać, że średnie 10 i 20 są mocno rozchylone, a średnie EMA 120 rośnie. Od pewnego czasu mamy do czynienia z trendem wzrostowym w ujęciu 4 godzinowym. Cena znajduje się wewnątrz średnich oraz na lokalnym wsparciu opartym o wcześniejsze szczyty. MACD zaczyna spadać, aczkolwiek patrząc szerzej, wskaźnik wzrasta od dłuższego czasu, ignorując podobne wskazania z przeszłości. Wydaje się więc, że zgodnie z układem coraz wyższych dołków i szczytów, kurs może dzisiaj kierować się w stronę 1,18.

NZD/JPY

W podobnym układzie porusza się para NZD/JPY. Na H4 mamy silny trend wzrostowy i szeroko rozchylone średnie. Cena testuje wsparcie jakim jest poprzedni szczyt, a korekta osiąga porównywalną wartość z poprzednimi ruchami spadkowymi. Problemem może być MACD, który wyznacza lokalny wierzchołek, aczkolwiek podobnie jak przy EUR/USD, wskaźnik pnie się do góry i przecięcie linii może być tylko chwilowe. Okolice 0,75 mogą więc posłużyć jako miejsce na kolejne odbicie w górę.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here