TMS


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Potencjalny short na CADCHF

Przeglądając dziś wszystkie obserwowane przeze mnie instrumenty finansowe pod kątem strategii EMA 10/20 zauważyłem jedną interesującą sytuację, gdzie w najbliższym czasie mógłby pojawić się sygnał do otwarcia pozycji krótkich. Mowa o parze walutowej CADCHF, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice szybkich średnich kroczących, lokalnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja podażowa, którą mógłbym uznać za sygnał do otwarcia pozycji. Niemniej jednak uważnie będę przyglądał się tej parze walutowej i być może, że jeszcze w dniu dzisiejszym uda mi się zawrzeć na niej jakieś pozycje.

CADCHF H4

Niewykorzystane okazje lubią się mścić?

Spoglądając na notowania pary EURNZD zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs dotarł w okolice moje take profit 2. Ostatecznie zabrakło jednak kilku pipsów aby zlecenie to zostało zaksięgowane. W związku z dzisiejszymi wzrostami postanowiłem nieco ciaśniej zabezpieczyć dotychczas wypracowane zyski. W tym celu przesunąłem stop loss nieco powyżej EMA 120.

EURNZD H4

Coraz lepiej na NZDJPY

Dość optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary NZDJPY, gdzie pomimo dość silnej reakcji podażowej odrzucającej EMA 120, ostatecznie rynek kontynuuje wzrosty. W tym przypadku również postanowiłem nieco bardziej zabezpieczyć wypracowany dotąd zysk, aby w przypadku ewentualnego załamania się rynku i tak wyjśc z tej pozycji z zyskiem.

NZDJPY H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here