Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Potencjalny short na CADCHF

Przeglądając dziś wszystkie obserwowane przeze mnie instrumenty finansowe pod kątem strategii EMA 10/20 zauważyłem jedną interesującą sytuację, gdzie w najbliższym czasie mógłby pojawić się sygnał do otwarcia pozycji krótkich. Mowa o parze walutowej CADCHF, gdzie na skutek ostatnich wzrostów kurs dotarł w okolice szybkich średnich kroczących, lokalnego oporu i mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego. Póki co nie pojawiła się tu jednak żadna większa reakcja podażowa, którą mógłbym uznać za sygnał do otwarcia pozycji. Niemniej jednak uważnie będę przyglądał się tej parze walutowej i być może, że jeszcze w dniu dzisiejszym uda mi się zawrzeć na niej jakieś pozycje.

CADCHF H4

Niewykorzystane okazje lubią się mścić?

Spoglądając na notowania pary EURNZD zauważymy, że na skutek ostatnich spadków kurs dotarł w okolice moje take profit 2. Ostatecznie zabrakło jednak kilku pipsów aby zlecenie to zostało zaksięgowane. W związku z dzisiejszymi wzrostami postanowiłem nieco ciaśniej zabezpieczyć dotychczas wypracowane zyski. W tym celu przesunąłem stop loss nieco powyżej EMA 120.

EURNZD H4

Coraz lepiej na NZDJPY

Dość optymistycznie wygląda natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary NZDJPY, gdzie pomimo dość silnej reakcji podażowej odrzucającej EMA 120, ostatecznie rynek kontynuuje wzrosty. W tym przypadku również postanowiłem nieco bardziej zabezpieczyć wypracowany dotąd zysk, aby w przypadku ewentualnego załamania się rynku i tak wyjśc z tej pozycji z zyskiem.

NZDJPY H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDM BOŚ rekomenduje: “kupuj” PCC Rokita z ceną docelową 145 zł
Następny artykułKanadyjczyk aresztowany za nielegalną sprzedaż bitcoina. Musi oddać 1,1 mln USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here