TMS


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Buy Limit na EURGBP

Spoglądając na notowania pary walutowej EURGBP zauważymy, że na skutek ostatnich wzrostów 10-okresowa średnia krocząca przecięła już od dołu 20-okresową średnią kroczącą. Dziś doszło do dynamicznego re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się dość silna reakcja popytowa. Niestety w chwili pojawienia się sygnału nie było mnie przy komputerze i nie udało mi się otworzyć pozycji. Postanowiłem więc ustawić dwa zlecenia oczekujące buy limit, które – mam nadzieję – zostaną zrealizowane wkrótce.

EURGBP H4

Księguję zyski na EURNZD

Na skutek dzisiejszych, dynamicznych wzrostów postanowiłem zamknąć ostatnią, trzecią pozycję na notowaniach pary EURNZD. Jak widać na poniższym screenie, dwa pierwsze take profity zostały zaksięgowane zgodnie z planem. W sumie, z wszystkich trzech pozycji udało mi się osiągnąć zysk na poziomie 2,88:1.

EURNZD H4

Take profit na NZDJPY

W dniu dzisiejszym zrealizowany został również mój ostatni take profit na notowaniach NZDJPY. Jak widać na poniższym screenie, tuż po realizacji mojego zlecenia pojawiła się silna reakcja podażowa i obecnie kurs znajduje się już ok 35 pips niżej. Z wszystkich otwartych pozycji udało mi się w tym przypadku osiągnąć zysk na poziomie 1,95:1.

NZDJPY H4

Dzięki powyższym zyskom saldo całego rachunku wskazuje zysk na poziomie ok. 0,5%. Zysk ten mógłby być znacznie większy gdyby nie to, że w przypadku kilku wcześniejszych pozycji testowałem strategię set and forget przez co pozycje, które w pewnym momencie generowały ok 60 pips zysku, ostatecznie księgowały stratę. Jednak czasem lepiej zabezpieczyć pozycje na BE jeszcze przed osiągnięciem tp1.

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/CAD, Złoto, GBP/NZD
Następny artykułBoE przygląda się narodowym kryptowalutom
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here