Naga MarketsStrategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę przykuły notowania aż 7 par walutowych. Na dwóch z nich już otworzyłem pozycje a na pięciu kolejnych być może otworzę je jeszcze w trakcie dzisiejszej sesji.

Potencjalny long na AUDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCAD zauważymy, że na skutek trwających od środy wzrostów 10-okresowa średnia krocząca przecięła już 20-okresową średnią wykładniczą. Gdyby w najbliższym czasie pojawiła się niewielka korekta spadkowa, w skutek której doszłoby również do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy średnimi, rozważyłbym otwarcie pozycji długich na tym instrumencie.

AUDCAD H4

Potencjalny long na AUDCHF

Bardzo podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary AUDCHF. Warto zwrócić uwagę, że w tym przypadku kurs oscyluje obecnie w okolicy lokalnego oporu, co z technicznego punktu widzenia mogłoby determinować pojawienie się w najbliższym czasie przynajmniej korekty spadkowej. Re-test i odrzucenie strefy pomiędzy szybkimi średnimi kroczącymi mógłbym wykorzystać do otwarcia pozycji długich.

AUDCHF H4

Short na EURAUD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURAUD zauważymy, że kurs od wczoraj oscyluje w okolicy lokalnego oporu i pro-spadkowo nastawionych średnich kroczących, gdzie już kilkukrotnie pojawiła się reakcja podażowa sygnalizująca potencjalne odrzucenie tej strefy. Pro-spadkowy scenariusz wspiera także obecna sytuacja na oscylatorze MACD.

EURAUD H4

Potencjalny long na EURCAD

Nieco inaczej prezentuje się natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary EURCAD, gdzie w ostatnim czasie doszło do pro-wzrostowego przecięcia się szybkich średnich kroczących. Gdyby w najbliższym czasie doszło do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy nimi, szukałbym tam okazji do otwarcia pozycji długich.

EURCAD H4

Short na GBPAUD

Drugą parą walutową, na której otworzyłem już pozycje jest GBPAUD. Spoglądając na notowania zauważymy, że na skutek ostatnich spadków 10-okresowa średnia krocząca przecięła już od góry 20-okresową średnią wykładniczą. Ponadto, w dniu dzisiejszym doszło do re-testu strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się dość silna reakcja podażowa.

GBPAUD H4

Potencjalny long na NZDCAD

Podobnie jak w przypadku AUDCAD i EURCAD, tak również na notowaniach pary NZDCAD dostrzec możemy, ża na skutek ostatnich wzrostów doszło już do pro-wzrostowego przecięcia szybkich średnich kroczących. Gdyby w najbliższym czasie doszło do re-testu i odrzucenia strefy pomiędzy nimi, szukałbym tam okazji do otwarcia pozycji długich.

NZDCAD H4

Potencjalny long na NZDCHF

Bardzo podobnie wyglądają również notowania pary NZDCHF, gdzie również po ewentualnym re-teście i odrzuceniu strefy pomiędzy szybkimi średnimi kroczącymi szukałbym okazji do otwarcia pozycji długich.

NZDCHF H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.

5 strategii jak pogodzić trading z pracą na etacie

Równocześnie, z tego miejsca bardzo serdecznie chciałbym zaprosić się na bezpłatny webinar, w trakcie którego przedstawię aż 5 strategii umożliwiających bezkolizyjne pogodzenie tradingu z praca na etacie i codziennymi obowiązkami.

Zapisz się


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKGHM – zysk netto o połowę niższy niż przed rokiem!
Następny artykułWojas [WOJ] – przy 9 letniej linii trendu – analiza na zamówienie
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here