TMS


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moja uwagę skupiły notowania aż czterech par walutowych.

AUDCAD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDCAD zauważymy, że na skutek trwającej od wczoraj korekty wzrostowej kurs dotarł w okolice szybkich średnich kroczących, gdzie przed chwilą pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do odrzucenia obecnie testowanej strefy, rozważyłbym otwarcie pozycji krótkich na tym instrumencie.

AUDCAD H4

AUDCHF

Równie interesująco wygląda obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej AUDCHF. W tym przypadku kurs nie tylko znajduje się w okolicy średnich kroczących ale także re-testuje ostatnio pokonane wsparcie (teraz opór) zbiegające się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego.

Co prawda tu nie pojawiła się jeszcze żadna większa reakcja podażowa, to jednak warto pamiętać, że do zamknięcia obecnej świecy pozostało jeszcze 1,5 godziny.

AUDCHF H4

NZDCAD

Pro-spadkowo wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej NZDCAD, gdzie również kurs oscyluje obecnie w okolicy średnich kroczących i ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). W tym przypadku strefa ta zbiega się jednak z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego. Jeżeli w najbliższym czasie doszłoby do jej trwałego odrzucenia, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

NZDCAD H4

NZDCHF

Bardzo podobnie wyglądają również notowania pary walutowej NZDCHF, gdzie także rynek re-testuje obecnie ostatnio pokonane wsparcie zbiegające się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego i szybkimi średnimi kroczącymi. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

NZDCHF H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.

Równocześnie chciałbym Cię bardzo serdecznie zaprosić na darmowy webinar, w trakcie którego przedstawimy wszystkie za i przeciw oraz wydamy ostateczny osąd, czy analiza techniczna jest przydatna w tradingu. Wskażemy również które z narzędzi AT są bardziej skuteczne, a które jedynie zaśmiecają wykres.

Zapisz mnie na webinar


Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here