Naga Markets


Strategia EMA10/20 to codzienny cykl analiz i zagrań tworzony pod patronatem Naga Markets. Wszystkie przedstawiane analizy i pozycje dotyczyć będą jedynie Strategii EMA10/20, która jak sama nazwa wskazuje opiera się na 10-cio i 20-sto okresowych, wykładniczych średnich kroczących.


Przeglądając dziś instrumenty pod kątem ewentualnych sygnałów dla strategii EMA10/20 moją uwagę skupiły notowania aż czterech par walutowych:

USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że na skutek wczorajszych spadków doszło już do pro-spadkowego przecięcia szybkich średnich kroczących. gdyby w najbliższym czasie doszło do ich re-testu i odrzucenia, rozważyłbym otwarcie pozycji krótkich.

Warto jednak w tym przypadku zwrócić uwagę, że rynek w dalszym ciągu nie wybił jeszcze nowego, niższego dołka, co determinuje, iż w okolicy najbliższego wsparcia trzeba by aktywnie zarządzać pozycją.

USDJPY H4

EURJPY

Podobnie wyglądają także notowania pary walutowej EURJPY, gdzie również doszło już do przecięcia się szybkich średnich kroczących. Niestety rynek nie miał wystarczająco siły by pokonać również lokalny poziom wsparcia, przez co otwieranie pozycji krótkich jest nieco bardziej ryzykowne niż w przypadku, gdyby poziom ten został wybity.

EURJPY H4

AUDJPY

Dość interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary AUDJPY, gdzie także 10-okresowa średnia krocząca przecięła od góry 20-okresową średnią wykładniczą. W tym przypadku rynek pokonał również lokalny poziom wsparcia (teraz oporu). Gdyby w najbliższym czasie doszło do jego re-testu i odrzucenia, to również rozważyłbym otwarcie pozycji krótkich.

AUDJPY H4

CADJPY

Równie ciekawie wyglądają także notowania pary CADJPY, gdzie także kurs pokonał wczoraj lokalny poziom wsparcia. W tym przypadku nie spodziewam się jednak, by do jego re-testu doszło już dziś. Niemniej jednak, gdyby tak się stało, mogłoby to okazać się całkiem interesującą okazją do otwarcia pozycji krótkich.

Warto tu jednak pamiętać o zaplanowanej na godz. 14:30 dość sporej paczce danych z Kanady, po publikacji której możemy spodziewać się zwiększonej zmienności na notowaniach par walutowych i instrumentów skorelowanych z CAD.

CADJPY H4

Przypomnijmy, że wszystkie pozycję dla strategii EMA 10/20 otwieram na koncie u brokera Naga Markets, gdzie prowadzę osobny rachunek dla w/w strategii. Warto także zaznaczyć, że poprzez swoje platformy, w tym społeczną platformę transakcyjną SwipeStox, NAGA Markets oferuje ponad 750 instrumentów handlowych, pod najwyższą płynnością zapewniającą szybką i niezawodną realizację zleceń.


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrytyjscy menedżerowie wzywają FCA do uregulowania rynku kryptowalut
Następny artykułGBPCAD i GBPAUD w strefie konfluencji oporu – Strategia TDiS
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here