Naga MarketsDokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię EMA Rainbow. Strategia ta opierała się na trzech, wykładniczych średnich kroczących (exponential moving average, EMA), umożliwiających określenie trendu i poziomu pozwalającego na dokonanie transakcji.

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem analizy przedstawiajace sygnały, które generowała ta strategia. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.

Analizując wszystkie analizy, które pojawiły się w ciągu tych dwóch tygodni zauważymy, że strategia ta faktycznie jest zyskowna i pozwala zarobić. Tylko z przedstawionych przeze mnie setupów można było wykręcić stoę zwrotu na poziomie kilkudziesięciu procent.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


Pomijając już czysto statystyczne podejście chciałbym podzielić się kilkoma istotnymi rzeczami, które zaobserwowałem podczas trwania tych testów.

Zgodnie z technicznymi założeniami strategii pozycje powinnismy otwierać w chwili kiedy cena przetnie średnią kroczącą EMA 14 i dopiero w przeciągu dwóch kolejnych świec powróci poniżej (w trendzie spadkowym) bądź powyżej (w trendzie wzrostowym).

Obserwując przez ostatnie dwa tygodnie wykresy 15-minutowe zauważyłem jednak, że takich sygnałów jest bardzo niewiele. Zdecydowanie częściej rynek przecina średnią EMA14 i jeszcze w ciagu tej samej świecy ją odrzuca. Jeżeli świeca ta tworzy kierunkowy (podażowy w trendzie spadkowym bądź popytowy w trendzie wzrostowym) pin-bar, wówczas sygnały również są skuteczne.

Podczas inwestowania tą strategią należy jednak unikać rynków znajdujących się w konsolidacji i sytuacji kiedy średnie kroczące znajdują się bardzo blisko siebie. Im bardziej pochylone są pionowo i im dalej znajdują się od siebie tym trend jest silniejszy a skuteczność sygnałów wyższa.

Podsumowując, strategię EMA Rainbow bez wątpienia możemy uznać za skuteczną. Przez wzgląd na kolejne strategie czekające w kolejne do sprawdzenia jestem zmuszony zaprzestać dalszych testów natomiast jeżeli ta forma tradingu Ci odpowiada, to zachęcam Cię do dalszych testów. Być może to będzie system, dzięki któremu osiągniesz swój finansowy sukces. Te dwa tygodnie pokazały, że w odróżnieniu do testowanej wcześniej strategii end of the day, EMA Rainbow faktycznie generuje sporą ilość zyskownych sygnałów.

Jeżeli natomiast uważasz, że to jeszcze nie jest to, w czy czujesz się dobrze, kliknij w ten link i sprawdź opis strategii, którą testować będę przez najbliższe dwa tygodnie.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VI – wyniki, tabele i rozpiska ostatniej kolejki spotkań
Następny artykułEMA 8/20 – 5-minutowa strategia dla opcji
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here