Naga MarketsDokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię EMA 8/20. Strategia ta opierała się o dwie, wykładnicze średnie kroczące (exponential moving average, EMA): 8 oraz 21, umożliwiające określenie trendu i poziomu pozwalającego na dokonanie transakcji.

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem szczątkowe statystyki przedstawiające dzienne stopy zwrotu, które można było osiągnąć inwestując na podstawie tej strategii. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.

Ponieważ strategia EMA 8/20 jest pięciominutową strategią dla opcji a jej sygnały należy śledzić na interwale 1-minutowym postanowiłem, że dwutygodniowe testy prowadzone będą na 6 najpopularniejszych parach walutowych w godz. 8:00-12:00:

  • AUDUSD
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • NZDUSD
  • USDCAD
  • USDJPY

Inwestując na innych instrumentach bądź o innej porze dnia należałoby przeprowadzić zatem osobne testy. Ten eksperyment miał na celu zweryfikowanie, czy strategia ta ma jakiekolwiek podstawy by być zyskowną i czy warto poświęcać swój czas na jej szczegółowe testowanie i handel na podstawie generowanych przez nią sygnałów. Na podstawie wcześniejszych testów dowiodłem już bowiem, że strategia end of the day nie jest zyskowna a strategia EMA Rainbow pozwala zarabiać. Zgodnie z obietnicą, dziś przedstawiłem również opis strategii ADX EMA, którą testować zamierzam w ciagu najbliższych dwóch tygodni. W ten sposób postaram się przetestować jak największą ilość różnych strategii i zweryfikować które są rentowne, a które nie.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


W ciągu minionych dwóch tygodni (10 sesji), pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia EMA 8/20 wygenerowała łącznie 705 sygnałów. 421 z nich okazało się zyskownych a 284 stratne. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 59,72%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 74% a 81% w sumie, dokonując 705 transakcji moglibyśmy zarobić aż 40,03:1.

W ciągu tych dwóch tygodni zaledwie dwie sesje okazały się stratne a aż 8 zyskownych. Największa dzienna strata wyniosła 11,91:1 a największy dzienny zysk 10,41:1. Średni dzienny zysk wyniósł natomiast 4,00:1. Największy zysk (17,08:1) można było osiągnąć na parze walutowej EURUSD.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułDywidenda = zysk? Aktywa Portfela przekraczają 10 tys. złotych
Następny artykułOpcyjny poranek: GBP/USD – call, AUD/CAD – call
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here