TMS


Niezmiernie miło mi poinformować, iż dzięki współpracy z Naga Markets na łamy portalu Comparic.pl powraca cykl analiz dla Strategii EMA 10/20. Co prawda, mimo, iż podobny cykl analiz prowadziłem już w ubiegłym roku, to jednak w dalszym ciągu nie opublikowałem jeszcze szczegółowego opisu tejże strategii. Reaktywując tą serię postaram się przygotować obszerny artykuł na ten temat w ciągu kilku najbliższych dni. Tymczasem przedstawiam techniczne spojrzenie na trzy instrumenty, z których jeden przedstawia przegapioną okazję, jeden potencjalną okazję i jeden aktualnie otwartą pozycję.

Przegapiony setup na EURJPY

Para walutowe EURJPY od ubiegłego tygodnia porusza na południe, w efekcie czego średnia krocząca 10 przecięła od góry średnią 20. Ponadto obie średnie przecięły już średnią 120 będącą odpowiednikiem EMA20 na interwale dziennym. Na skutek trwającej od wczoraj korekty, w dniu dzisiejszym doszło do ponownego przetestowania strefy pomiędzy średnimi, gdzie pojawiła się silna reakcja podażowa. Powstała świeca pin-bar mogła posłużyć w tym przypadku jako sygnał do otwarcia pozycji. Niestety nie śledziłem wówczas sytuacji na tym instrumencie i przegapiłem ten setup. Jeżeli spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania okolic poziomu 131.10 bądź nawet 130.00.

EURJPY H4

Potencjalna okazja na NZDCHF

Kurs pary walutowej NZDCHF od kilku dni porusza się w trendzie horyzontalnym. Na skutek ostatnich wzrostów doszło do pro-wzrostowego przecięcia się średnich kroczących EMA10 i EMA20. Mimo to, kurs w dalszym ciągu znajduje się poniżej lokalnego poziomu oporu a jak wiadomo, w konsolidacjach często dochodzi do fałszywego przecinania się średnich. Jeżeli jednak w najbliższym czasie doszłoby do pokonania obecnie testowanego oporu, rozważyłbym otwarcie dwóch pozycji długich z targetami kolejno w okolicy 0.7030 i dalej 0.7105. Dopóki jednak znajdujemy się poniżej, pozostaję bez pozycji.

NZDCHF H4

Short na GBPCHF

Jedynymi pozycjami jakie udało mi się w dniu dzisiejszym otworzyć były zlecenia sprzedaży na parze walutowej GBPCHF. Spoglądając na interwał 4-godzinowy zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs dotarł do 20-okresowej średniej kroczącej, gdzie chwilę później pojawiła się reakcja podażowa. Powstała w ten sposób pro-spadkowa świeca, którą z lekkim przymrużeniem oka moglibyśmy określić jako pin-bar była dla mnie sygnałem do otwarcia pozycji. Take profity znajdują się kolejno w okolicy 1.3525, 1.3465 oraz 1.3360. Biorąc jednak pod uwagę fakt, iż średnie na oscylatorze MACD są już znacznie wypłaszczone, postanowiłem ograniczyć całkowite ryzyko do 1%. Wszystkie pozycję otworzyłem na koncie u brokera Naga Markets, który oferuje niskie spready i konkurencyjne warunki handlowe.

GBPCHF H4

Wszystkie analizy i zagrania według tejże strategii można będzie śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułJak używać stref popytu i podaży? – Tradeciety
Następny artykułKrypto-Newsy #35 – podsumowanie wydarzeń i analiza rynku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here