TMS


Tak jak napisałem już w moim dzienniku inwestycyjnym, dzisiejszy dzień daje dość sporo potencjalnych sygnałów inwestycyjnych opartych o strategię EMA 10/20. Jako pierwszy opisałem dziś potencjalny scenariusz pro-spadkowy na parze walutowej GBPAUD, który jak do tej pory sprawdza się niemal perfekcyjnie, zgodnie z założeniami (w dalszym ciągu czekamy jeszcze na odpowiedni sygnał sprzedażowy).

Kolejnym instrumentem, który dziś przedstawia bardzo ciekawy obraz obecnej sytuacji rynkowej jest para walutowa AUDCHF, która od początku tygodnia porusza się na północ. W efekcie tych wzrostów pokonaliśmy średnią kroczącą 20. Wczoraj nastąpiło również przecięcie się średnich kroczących EMA 10 i 20.

Po reakcji na lokalny opór obserwujemy korektę spadkową, zbliżająca się obecnie do strefy pomiędzy średnimi EMA 10/20, której odrzucenie mogłoby być sygnałem do otwarcia pozycji długich.

Dodatkowym potwierdzeniem wspierającym scenariusz pro-wzrostowy może być również obecna sytuacja na oscylatorze MACD, który wskazuje obowiązujący trend wzrostowy.

Warto jednak pamiętać, że inwestycja ta obarczona jest nieco większym ryzykiem za względu na fakt, iż kurs znajduje się powyżej EMA 120 a średnie 10/20 poniżej. W tym przypadku należałoby zachować szczególną ostrożność i przy ewentualnym otwieraniu pozycji długich zastanowić się nad wykorzystaniem mniejszego niż zazwyczaj wolumenu.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na podstawie Strategii EMA 10/20
u Brokera BDSwiss

AUDCHF H4
AUDCHF H4

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20„ oraz  w moim dzienniku inwestycyjnym na forum.Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułTrading egzotyczny – GBPNOK, GBPSEK, USDMXN
Następny artykułJobless claims 90 tygodni pod pułapem 300 tysięcy!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Z rynkiem Forex związany od 2012 roku. Swoje pierwsze kroki stawiał na rynku surowców, obecnie aktywny trader również na rynkach walutowych. Pasjonat analizy technicznej opierający swój trading na prostocie Price Action z wykorzystaniem poziomów Fibonacciego i teorii Boxów, nie lekceważąc przy tym wpływu publikacji makroekonomicznych na rynki. Twórca bloga o tematyce Fx arkadiuszjozwiak.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Wierzy, że trading może być zajęciem dla każdego a odpowiednie money management i dyscyplina to klucz do sukcesu na rynkach finansowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here