Naga MarketsTak jak napisałem już w moim dzienniku inwestycyjnym, dzisiejszy dzień daje dość sporo potencjalnych sygnałów inwestycyjnych opartych o strategię EMA 10/20. Jako pierwszy opisałem dziś potencjalny scenariusz pro-spadkowy na parze walutowej GBPAUD, który jak do tej pory sprawdza się niemal perfekcyjnie, zgodnie z założeniami (w dalszym ciągu czekamy jeszcze na odpowiedni sygnał sprzedażowy).

Kolejnym instrumentem, który dziś przedstawia bardzo ciekawy obraz obecnej sytuacji rynkowej jest para walutowa AUDCHF, która od początku tygodnia porusza się na północ. W efekcie tych wzrostów pokonaliśmy średnią kroczącą 20. Wczoraj nastąpiło również przecięcie się średnich kroczących EMA 10 i 20.

Po reakcji na lokalny opór obserwujemy korektę spadkową, zbliżająca się obecnie do strefy pomiędzy średnimi EMA 10/20, której odrzucenie mogłoby być sygnałem do otwarcia pozycji długich.

Dodatkowym potwierdzeniem wspierającym scenariusz pro-wzrostowy może być również obecna sytuacja na oscylatorze MACD, który wskazuje obowiązujący trend wzrostowy.

Warto jednak pamiętać, że inwestycja ta obarczona jest nieco większym ryzykiem za względu na fakt, iż kurs znajduje się powyżej EMA 120 a średnie 10/20 poniżej. W tym przypadku należałoby zachować szczególną ostrożność i przy ewentualnym otwieraniu pozycji długich zastanowić się nad wykorzystaniem mniejszego niż zazwyczaj wolumenu.

Wykorzystaj analizę by zainwestować na podstawie Strategii EMA 10/20
u Brokera BDSwiss

AUDCHF H4
AUDCHF H4

Wszystkie analizy z cyklu możesz śledzić pod tagiem „Strategia EMA 10/20„ oraz  w moim dzienniku inwestycyjnym na forum.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułTrading egzotyczny – GBPNOK, GBPSEK, USDMXN
Następny artykułJobless claims 90 tygodni pod pułapem 300 tysięcy!
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here