Naga MarketsStrategia DIBS Petera Krausa - czyli handluj tylko w kierunku sesyjnego sentymentu Strategia DIBS to w skrócie Daily Inside Bar Setup, a więc system oparty w dużej mierze o popularną formację price action jaką są świece inside bar. Formacja ta to nic innego jak układ dwóch świec, w którym ta druga świeca mieści się w całości w obrębie świecy pierwszej. Układ wskazuje na równowagę, konsolidację z której powinno dojść do wybicia. Metod opartych o ten schemat jest cała masa, dzisiaj przybliżymy metodę amerykańskiego tradera, Petera Krausa.

Zdaniem autora metody DIBS, pozwala ona skutecznie handlować na rynku forex ale także rynku opcji i kontraktów terminowych. Głównym dopełnieniem metody, po za popularną formacją, jest to, że Kraus zauważył, że rynki częściej podlegają już rozpoczętemu trendowi, niż ulegają jego zmianie – mowa o trendzie w obrębie jednego dnia. Dlatego tak istotna jest dla niego cena otwarcia sesji, rozumiana jako faktyczny czas napływu większych zleceń czyli w Polsce jest to godzina 7:00.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zachowanie kursu względem ceny otwarcia sesji wyznacza trend

Godzina otwarcia sesji wyznacza sentyment na resztę dnia tzn. po chwilowych zamieszaniu, jakie często ma miejsce na starcie sesji, później cena zaczyna się oddalać w dół lub górę od ceny otwarcia. Zdaniem Krausa to bardzo skuteczne narzędzie wyznaczania trendu. Jeżeli kurs znajduje się powyżej ceny otwarcia sesji – handluj na wzrosty, jeżeli poniżej – oznacza to, że dominuje podaż tego dnia i warto grać tylko na spadki. Do wyznaczenia trendu, nie potrzebuje więc żadnego wskaźnika, a metoda jest bardzo obiektywna.

Jeżeli wiemy już w jakim punkcie się znajdujemy, zaczynamy szukać formacji inside bar zgodnej z kierunkiem sesji. Aby to sobie ułatwić, można znaleźć darmowy wskaźnik z alarmem, który poinformuje nad o pojawieniu się formacji. W metodzie DIBS zlecenie oczekujące kupna ustawiamy ponad wewnętrzną świecą (mniejszą), oczywiście pod warunkiem, że formacja znajduje się ponad linią otwarcia sesji. Zlecenie SL ustawiamy po przeciwnej stronie wewnętrznej świecy. Takich sygnałów szukamy najlepiej w pobliżu otwarcia sesji.

Zobacz także: Prosta strategia Ashraf999 – na GPW, indeksy, rynek walutowy i towarowy

Dodatkowym filtrem trendu, aby unikać konsolidacji jest średnia SMA20 ustawiona na wykresie dziennym. Autor metody uważa, że nie warto handlować tylko wtedy, gdy cena znajduje się na średniej.

Taka sama średnia znajduje się na wykresie, na którym dokonujemy zagrań czyli w oryginalnym podejściu – H1. Tutaj jednak, średnia służy do zamykania części pozycji. Oryginalnie otwiera się pozycję wielkości będącej podzielną na 3 równe części (można też w dwóch częściach). Pierwszy TP częściowy ustawiamy w wielkości równej naszemu SL czyli R:R 1:1. Jednak to pozostała część pozycji jest źródłem przewagi w systemie. Celujemy w dzienny trend, który trwa przez całą sesję lub nawet kilka dni. Jeżeli zysk rośnie nadal, resztę pozycji zamykamy dopiero wtedy, kiedy cena na wykresie H1 zejdzie poniżej średniej SMA20.

Autor uważa, że można handlować tą metodą także na wykresach H4 czy D1 – wtedy jednak zachodzi niewielka zmiana, gdyż linię otwarcia, która wyznacza kierunek naszego handlu, bierzemy z wykresu tygodniowego czyli w 7:00 polskiego czasu w poniedziałek – ten poziom obowiązuje wtedy przez cały tydzień. Jeżeli sygnał pojawia się pod tym poziomem – gramy tylko na spadki, jeżeli nad nim, szukamy sygnałów kupna.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones online | rekomendacje giełdowe 2020 | dow jons | maxitrade login | system blik |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here