Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Początek tygodnia zagwarantował nam względnie bezpieczne wejście w krótkie pozycje na euro oraz długie pozycje na jenie przy czym w naszym portfelu o dziwo nie pojawia się EURJPY. 


Piątkowa świeca na eurodolarze nie tylko przetestowała 20 DMA, ale również utworzyła niewielką, niemal kosmetyczną dywergencję z krzywą RSI(9).

Sytuacja na wykresie H1 wyglądała już znacznie lepiej i można dostrzec wyraźną dywergencję pomiędzy wykresem ceny, a wykresem wskaźnika. Poniedziałkowa luka bessy, choć dość szybko domknięta jedynie upewniła w kierunku w którym EURUSD powinno zmierzać przez kilka kolejnych sesji. 

Zlecenie oczekujące zostało aktywowane w nocy i choć znajdujemy się już w strefie zysku, to warto jednak poczekać na pogłębienie spadków i dopiero wówczas przesunąć zlecenie zabezpieczające na poziom breakeven.

Pozycja na GBPJPY dyktowana była dokładnie tymi samymi warunkami co shorty na EURUSD z tym jednak wyjątkiem, że dywergencje pomiędzy ceną a wskaźnikiem w przypadku crossa brytyjskiego funta z jenem są znacznie wyraźniejsze. Dodatkowo w przypadku GBPJPY ważnym elementem jest również testowana w piątek linia trendu spadkowego

Wejście w pozycje nastąpiło po wybiciu początkowego low sesji w okolicy 145,75. Poziom docelowy spadków sięga rejonu 144,00. 

Wszystkie pozycje w ramach strategii Double Bollinger Bands przeprowadzam w Royal. Rachunek testowy został również podpięty do myfxbook, gdzie na bieżąco można śledzić moje wyniki.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here