Naga MarketsDouble Bollinger Bands jest pół mechaniczną strategią opartą o wstęgi Bollingera. Pełen opis systemu znajduje się w oddzielnym artykule. Początek tygodnia zagwarantował nam względnie bezpieczne wejście w krótkie pozycje na euro oraz długie pozycje na jenie przy czym w naszym portfelu o dziwo nie pojawia się EURJPY. 


Wczorajsza analiza dała zarobić tzw. szybkim rękom, które zdążyły zamknąć krótkie pozycje w pobliżu lokalnych dołków. Mimo wszystko kontynuuję sprzedaż GBPJPY ze względu na wciąż aktywne sygnały płynące z strategii DBB oraz klasycznej analizy technicznej.

Ciekawa okazja do shortów pojawiła się również na wykresie AUDUSD, które przez większość dnia odreagowywało poranną decyzję RBA. Para zbliżyła się do poziomu wczorajszego otwarcia dając tym samym możliwość kontynuowania wyprzedaży traderom z USA. 

Wejście w krótkie pozycje nastąpiło z interwału H1/H30 po pojawieniu się wyraźnej dywergencji pomiędzy ceną a RSi(9). Ryzyko na pozycję nie przekracza 2%, a ona sama ma raczej charakter krótkoterminowy. Poziom docelowy ustawiłem w rejonie 0,7330 – poziomie zapewniającym relację ryzyka do zysku na poziomie 1:3. 

Wszystkie pozycje w ramach strategii DBB przeprowadzam w Royal ze względu na niskie spready na parach krzyżowych oraz regulację australijskiego ASIC. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here