Naga Markets

Prosta checklista może znacząco ułatwić handel na rynkach finansowych, podkreśla Piotr Wilczyński. Podczas internetowej konferencji ABC Inwestowania ekspert poprowadził panel pt. “Polowanie na stop loss’y. Strategia daytradera”. Omówione zostały poszczególne elementy strategii pozwalającej na wejście w rynek na niskim interwale ze stosunkowo małym stop lossem.

  • Podczas 40-minutowego wykładu zaprezentowano prostą strategię, która umożliwia precyzyjne wejście w pozycję
  • Kluczowa jest identyfikacja ostatniego miejsca, gdzie rynek pokazał siłę/słabość
  • Poszukiwanie agresywnego ruchu, w ramach którego przeprowadzany jest atak na istotne poziomy z wyższego horyzontu czasowego
  • Zarejestruj się na ABC Inwestowania i odbierz nagrania z wszystkich wykładów!Daytrading: strategia polowania na stopy

W ocenie eksperta stop lossy, czyli miejsca gdzie rynek poszukuje płynności są często punktami zwrotnymi. Kluczowe jest określenie wyższego horyzontu czasowego, choć sama egzekucja odbywa się na znacznie niższych interwałach typu 3-5 minut.

Jeśli chcemy uzyskiwać dobry stosunek risk/reward musimy zawierać precyzyjne wejścia ze stop lossem rzędu 5-12 pipsów. Szukamy agresywnego ruchu, w ramach którego mamy atak na istotne poziomy z wyższego horyzontu czasowego, z jednoczesnym i w miarę szybkim zwrotem akcji – podkreślił Wilczyński.

Datrader zauważa, iż szansa na udaną transakcje zwiększa się, gdy ruch powrotny zamyka się powyżej/poniżej istotnego punktu z wyższego horyzontu czasowego. Kluczowa jest identyfikacja ostatniego miejsca, gdzie rynek pokazał siłę/słabość.

Checklista, która definiuje przedstawioną strategię zawiera:

  • Poziom wejścia w rynek;
  • Ustawienie Stop Lossa;
  • Określenie celu transakcji.

Pozostałe prelekcje znajdziesz rejestrując się bezpłatnie na stronie https://abc-inwestowania.pl/. Uzyskaj dostęp do 25 wykładów ekspertów rynkowych!

ODBIERAM DOSTĘP DO PRELEKCJI

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here