Naga MarketsStrategia Boxów to nowy cykl analiz, który publikować będziemy na łamach portalu Comparic. Spośród głównych par walutowych wyszukiwać będziemy te instrumenty, których sytuacja techniczna odpowiada podstawowym założeniom teorii boxów opisanym już wcześniej w osobnych artykułach:

Wszystkie przedstawiane w tym cyklu analizy dotyczyć będą jedynie interwałów H1, H4 oraz daily i przedstawiać będą przyszłościowe projekcje, których spodziewać możemy się w najbliższym czasie. Nie znajdziesz tu zatem spóźnionych informacji o tym, że jakiś instrument właśnie odrzucił istotny poziom a raczej projekcje, które każdy z wyprzedzeniem będzie mógł zaplanować w swoim kalendarzu.


Ponieważ chciałbym aby cały cykl zawierał coś więcej niż jedynie suche analizy i potencjalne projekcje inwestycyjne regularnie wracać będę do wcześniejszych wpisów aby podsumować co się tam wydarzyło i czy można było zarobić. W tym celu stworzyłem również testowy portfel inwestycyjny, w którym przedstawiać będę wszystkie transakcje zawierane na podstawie opisywanych projekcji.

Profit na USDJPY

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją rynek dotarł w okolice poziomu 109.40, gdzie już w czwartek pojawiła się silna reakcja podażowa. Na wykresie H1 zaobserwować mogliśmy świecę doji przedstawiająca pojawienie się siły podażowej w okolicy wspomnianego poziomu oporu. Ponieważ bardzo duży górny cień świecy sygnalnej wymuszał ustawienie niemal 45 pipsowego stop lossa co dawałoby stosunek zysku do ryzyka R:R < 2:1. Postanowiłem więc, że w tym miejscu otworzę jedynie połowę pozycji (0,5%) a dla drugiej części ustawię zlecenie sell limit po lepszym kursie. W ten sposób druga pozycja miała o połowę mniejszy stop loss i mogła zostać otwarta z podwojonym wolumenem.

Wstępnie zakładany tp1 znajdował się w okolicy poziomu 108.20. Niestety przez wzgląd na niedzielne wybory prezydenckie we Francji i zwiększone ryzyko handlowe z tym związane postanowiłem zamknąć obie pozycje jeszcze przed weekendem.

Screen USDJPY H1

Biorąc pod uwagę ogólny stosunek zysku do ryzyka z obydwu pozycji, zaksięgowany zysk wyniósł 0,76:1.

Jak się ostatecznie okazało, zamknięcie transakcji przed weekendem było bardzo dobrym pomysłem gdyż gdyby nie to pozycje zostałyby zamknięte ze stratą kilkukrotnie przewyższającą zakładany poziom stop loss i ogólne ryzyko 1% całego kapitału.

Strategię opartą o boxy przetestować możesz wykorzystując niskie spready
Brokera BDSwiss

USDJPY H1

Jak mawiał Alexander Elder – “Pamiętaj, że twój cel to handlować dobrze, a nie często.”Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułAnaliza dla początkujących: Złoto – trend się utrzyma?
Następny artykułCodzienny trading z wolumenem – DAX 30, OIL WTI, EURUSD, 24 kwietnia
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here