Naga MarketsDokładnie dwa tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię Awesome SMA. Strategia ta opiera się na dwóch standardowych wskaźnikach, które powinniśmy znaleźć na każdej platformie webowej bądź MT4. Tymi wskaźnikami są:

Przez ostatnie dwa tygodnie publikowałem szczątkowe statystyki przedstawiające dzienne stopy zwrotu, które można było osiągnąć inwestując na podstawie tej strategii. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie i sprawdzenie, czy strategia ta pozwoliłaby zarobić i czy warto na jej podstawie dokonywać transakcji inwestycyjnych.

Ponieważ testy prowadziłem na interwale 5-minutowym z 25-minutowym okresem wygasania opcji, statystyki dotyczą jedynie 4 najpopularniejszych par walutowych w godz. 8:00-16:00:

  • AUDUSD
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY

Inwestując na innych instrumentach bądź o innej porze dnia należałoby przeprowadzić zatem osobne testy. Ten eksperyment miał na celu zweryfikowanie, czy strategia ta ma jakiekolwiek podstawy by być zyskowną i czy warto poświęcać swój czas na jej szczegółowe testowanie i handel na podstawie generowanych przez nią sygnałów. Na podstawie wcześniejszych testów dowiodłem już bowiem, że nie wszystkie strategie są zyskowne. Najlepszą do tej pory okazała się strategia EMA 8/20, której szczegółowe podsumowanie dostępne jest tutaj.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


W ciągu minionych dwóch tygodni (10 sesji), pomiędzy godziną 8:00 a 16:00, na obserwowanych parach walutowych strategia Awesome SMA wygenerowała łącznie 113 sygnałów. 69 z nich okazało się zyskownych a 44 stratne. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 61,06%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wahają się pomiędzy 76% a 81% w sumie, dokonując 113 transakcji moglibyśmy zarobić 9,76:1.

W ciągu tych dwóch tygodni zaledwie dwie sesje okazały się stratne a aż 8 zyskownych. Największa dzienna strata wyniosła 3,66:1 a największy dzienny zysk 3,64:1.

Najwięcej bo aż 7,63:1 można było zarobić na parze walutowej EURUSD. Najwyższą skuteczność (73,91%) osiągnęły natomiast sygnały wygenerowane na parze walutowej AUDUSD, na której można było zarobić 7,09:1. Sygnały na parach GBPUSD oraz USDJPY w ciagu minionych dwóch tygodni generowały natomiast stratę.

Dwa tygodnie temu obiecałem również, że dziś przedstawię kolejną strategię, którą testować będę przez kolejne 10 sesji. W międzyczasie pojawiły się jednak prośby aby powyższą strategię przetestować również na jej oryginalnym interwale czasowym a więc 1-minutowym z 5-minutowym okresem wygasania opcji. W ciągu kolejnego tygodnia kontynuować będę zatem testy strategii Awesome SMA, lecz już na interwale M1. Jeżeli wynik będzie pozytywny, test zostanie przedłużony do dwóch tygodni. Jeżeli natomiast okazałoby się, że na niższym interwale strategia ta będzie bardzo stratna, testy przerwę po tygodniu.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułFormacje Price Action – Objęcie Bessy (Bearish Engulfing)
Następny artykułWaluty skandynawskie kończą tydzień na wieloletnich minimach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here