Naga MarketsDokładnie trzy tygodnie temu, na łamach portalu comparic.pl przedstawiłem strategię Awesome SMA. Strategia ta opiera się na dwóch standardowych wskaźnikach, które powinniśmy znaleźć na każdej platformie webowej bądź MT4. Tymi wskaźnikami są:

Przez pierwsze dwa tygodnie testy prowadziłem na interwale 5-minutowym z 25-minutowym okresem wygasania opcji. Statystyki prowadzone były na 4 najpopularniejszych parach walutowych w godz. 8:00-16:00:

  • AUDUSD
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY

Inwestując na innych instrumentach bądź o innej porze dnia należałoby przeprowadzić zatem osobne testy. Ten eksperyment miał na celu zweryfikowanie, czy strategia ta ma jakiekolwiek podstawy by być zyskowną i czy warto poświęcać swój czas na jej szczegółowe testowanie i handel na podstawie generowanych przez nią sygnałów. Po dwóch tygodniach okazało się, że na obserwowanych parach walutowych strategia Awesome SMA wygenerowała łącznie 113 sygnałów, dzięki którym moglibyśmy zarobić 9,76:1.

W międzyczasie pojawiły się jednak sugestie aby przetestować tą strategię na interwale 1-minutowym z 5-minutowym okresem wygasania opcji. Zgodnie z zapowiedzią przyszedł czas na podsumowanie.


Zobacz jak wygląda gra opcjami binarnymi na walutach, indeksach, towarach a także na akcjach popularnych spółek. Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


W ciągu minionego tygodnia (5 sesji), pomiędzy godziną 8:00 a 12:00, na obserwowanych parach walutowych strategia Awesome SMA wygenerowała łącznie 137 sygnałów. Zaledwie 65 z nich okazało się zyskownych a aż 72 stratne. Oznacza to, że skuteczność plasowała się na poziomie 47,44%. Uwzględniając stopy zwrotu z inwestycji, które u brokera uTrader wynosiły 73% w sumie, dokonując 137 transakcji moglibyśmy stracić aż 24,55:1.

Oznacza to, że ryzykując w każdej pozycji 1% kapitału, w ciągu zaledwie tygodnia stracilibyśmy aż 24,55% naszego depozytu.

W ciągu tego tygodnia zaledwie jedna sesja okazała się zyskowna a aż 4 stratne. Największa dzienna strata wyniosła 9,24:1 a największy dzienny zysk 1,06:1.

Jedynym zyskownym instrumentem okazała się para walutowa EURUSD.

Wnioski:

Jak się okazuje, nawet tak banalna zmiana jak zmiana interwału czasowego może okazać się znamienna w skutkach. Inwestując na podstawie strategi Awesome SMA na interwale 5-minutowym z 25-minutowym okresem wygasania opcji, w ciągu dwóch tygodni moglibyśmy zarobić 9,76:1. Inwestując dokładnie tą samą strategią, na tych samych instrumentach lecz na interwale 1-minutowym z 5-minutowym okresem wygasania opcji, w ciągu tygodnia moglibyśmy stracić aż 24,55:1.

Okazuje się zatem, że podczas wykonywania testów warto uwzględnić nie tylko różne instrumenty ale również różne interwały czasowe.


Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów VI – walka o półfinał
Następny artykuł5 rzeczy, które poznasz kiedy zaczniesz konsekwentnie zarabiać – Nial Fuller
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here