Naga MarketsSystem Advanced ADX Correlation bazuje na wskaźniku Advanced ADX. Jest przykładem oscylatora technicznego, którego główne zadanie to wykrywanie stref wyprzedania oraz wykupienia. Oprócz tego bardzo dobrze sprawdza się podczas handlu opartego o dywergencje (rozbieżności). Dołącz do dyskusji na temat strategii na forum.comparic.pl.


Do gry polecamy brokera uTrader, który jest brokerem regulowanym w UE, do tego ma konta w złotówkach.

Niezbędne wskaźniki i przygotowanie wykresu

W celu stosowania opisanej poniżej strategii będziemy potrzebowali dwa wskaźniki

  • Advanced ADX – pobierz (serwery Comparic.pl)
  • AFL Winner – pobierz (serwery Comparic.pl)

Oprócz tego warto skorzystać z szablonu przygotowanego przez portal Comparic.pl, na którym wszystkie świece mają ten sam kolor i całość wyraźnie widać:

  • Szablon MT4 pod strategię Advanced ADX Correlation – pobierz (serwery Comparic.pl)

Chcąc zainstalować wskaźniki przejdź pod Plik -> Otwórz folder danych. Wskaźniki kopiujemy do MQL4 -> Indicators, szablon natomiast do Templates. Filmik szkoleniowy prezentujący to krok po kroku znaleźć można tutaj.

Oba wskaźniki instalujemy z wykorzystaniem ustawień standardowych (nie trzeba nic zmieniać). Dodatkowo będziemy korzystali ze standardowego narzędzia rysowania linii trendu dostępnego w Meta Trader 4.

Po wrzuceniu wskaźników, wykres powinien prezentować się następująco:

Poprawnie zainstalowane wskaźniki
Poprawnie zainstalowane wskaźniki

Kiedy i na jakich walorach inwestować?

Zgodnie z założeniami strategii, sprawdzała będzie się na wykresach jednominutowych i przy opcjach wygasających po 2-3 świecach (2-3 minutach). Z powodzeniem mogą stosować ją również osoby handlujące na wyższych interwałach i korzystające z dłuższych czasów wygasania transakcji (mowa tutaj o wykresach M5 oraz M15).

W przypadku gdyby okazało się, że założony cel transakcji może zostać niezrealizowany, warto skorzystać z funkcji roll-over i przesunąć moment wygasania na kolejną świecę.

Najlepiej handlować w trakcie sesji europejskiej lub amerykańskiej na dowolnie dobranej parze walutowej – chociaż majorsy (główne pary walutowe z USD) sprawdzać będą się najlepiej.

Na podstawie czego handlujemy?

Advanced ADX Correlation zakłada poszukiwanie takich momentów, kiedy oba wskaźniki wskazują ten sam kolor (czerwony lub zielony) i kiedy cena odbija lub odrzuca linię trendu rysowaną po dołkach/szczytach Price Action. W związku z tym do właściwego stosowania strategii niezbędne będzie zaznajomienie się z podstawami analizy technicznej.

Zarówno wskaźnik Advanced ADC oraz AFL Winner rysują czerwone i zielone świecie. AFL Winner zmienia barwę świecy na ekstremach akcji cenowej – w warunkach wyprzedania lub wykupienia rynkowego. Kiedy rynek przechodzi ze stanu wyprzedania do stanu wykupienia świece z czerwonych zmienią się na zielone.

Celem Advanced ADX jest filtrowanie nadmiernej ilości sygnałów i potwierdzenie informacji, którą przekazuje AFL Winner. Liczba okazji tradingowych nie jest bardzo duża, jednak przy umiejętnym rozrysowaniu linii trendu, ich skuteczność okazuje się bardzo zadowalająca.

Zagrywanie opcji CALL

Pozycja CALL/UP powinna być zagrywana kiedy spełnione są poniższe warunki:

  • Advanced AFX oraz AFL Winner pokazują zielone świece
  • Świeca sygnalna powinna mieć taki sam kierunek jak wskazuje AFL Winner poruszający się w strefie wyprzedania (kierunek wzrostowy)
  • Rozrysuj linię trendu łączącą dołki dwóch ostatnich świec – jeżeli powyższe warunki są spełnione, zrealizuj transakcję CALL
Przykładowy sygnał CALL – świece oscylatorów w kolorze zielonym, AFL Winner przy strefie wyprzedania, kolor świecy na wykresie również zielony, odbicia od linii trendu
Przykładowy sygnał CALL – świece oscylatorów w kolorze zielonym, AFL Winner przy strefie wyprzedania, kolor świecy na wykresie również zielony, odbicia od linii trendu

Zagrywanie opcji PUT

Pozycja PUT/DOWN powinna być zagrywana kiedy spełnione są poniższe warunki:

  • Advanced AFX oraz AFL Winner pokazują czerwone świece
  • Świeca sygnalna powinna mieć taki sam kierunek jak wskazuje AFL Winner poruszający się w strefie wykupienia (kierunek spadkowy)
  • Rozrysuj linię trendu łączącą szczyty dwóch ostatnich świec – jeżeli powyższe warunki są spełnione, zrealizuj transakcję PUT
Przykładowy sygnał PUT – świece oscylatorów w kolorze czerwonym, AFL Winner przy strefie wykupienia, kolor świecy na wykresie również czerwony, odbicia od linii trendu
Przykładowy sygnał PUT – świece oscylatorów w kolorze czerwonym, AFL Winner przy strefie wykupienia, kolor świecy na wykresie również czerwony, odbicia od linii trendu

Te strategie również powinieneś poznać:

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here