Naga MarketsStratedzy JPMorgan twierdzą, że cenę bitcoina (BTC) napędzają głównie obawy o inflacjęBitcoin (BTC) pobił we wtorek swój rekordowy poziom. Miało to miejsce zaraz po uruchomieniu przez ProShares – amerykańskiego dostawcę wyspecjalizowanych produktów notowanych na giełdzie – funduszu BITO Bitcoin Strategy exchange-traded fund (ETF). Stratedzy JPMorgan Chase uważają jednak, że kluczowym czynnikiem stojącym za tym wzrostem są obawy inwestorów o inflację.

Bitcoin znajduje się obecnie w silnym trendzie wzrostowym

Jest mało prawdopodobne, by wprowadzenie BITO, w przypadku którego odnotowano najwyższy w historii naturalny wolumen pierwszego dnia notowań ETF-u, zapoczątkowało nową fazę, w której do bitcoina wejdzie znacznie więcej świeżego kapitału – stwierdzili stratedzy JPMorgan.Zamiast tego JPMorgan uważa, że tak jak złoto nie zareagowało na obawy związane z rosnącą presją kosztową w ostatnich kilku tygodniach, odnowiona rola bitcoina jako lepszego zabezpieczenia przed inflacją w oczach inwestorów jest głównym powodem obecnej hossy. Zespół podkreślił, że odejście od funduszy ETF opartych na złocie na rzecz funduszy bitcoina nabiera tempa od września i “wspiera bycze perspektywy dla bitcoina do końca roku”.

Stratedzy JPMorgan zwrócili uwagę na słabnące zainteresowanie już po pierwszym tygodniu po uruchomieniu Purpose Bitcoin ETF (BTCC) w Kanadzie, twierdząc, że początkowy szum wokół BITO może również zaniknąć po tygodniu.

Jako pierwszy ETF powiązany z kontraktami terminowymi na bitcoina w Stanach Zjednoczonych, Bitcoin Strategy ETF firmy ProShares rozpoczął notowania na New York Stock Exchange we wtorek po cenie otwarcia 40 dolarów za udział. Umożliwia on inwestorom bezpośrednią ekspozycję na kontrakty terminowe na kryptowaluty na rynku regulowanym.

Komentarze JPMorgan odbiły się szerokim echem w świecie finansów. Miliarder Carl Icahn pozytywnie wypowiedział się o bitcoinie i dodał, że wiodąca kryptowlauta jest świetnym zabezpieczeniem przed inflacją. 

Z kolei Bill Winters, dyrektor generalny brytyjskiego banku Standard Chartered, niedawno zauważył przemijanie długiego okresu niskiej inflacji, dodając, że “jest całkowicie uzasadnione, aby ludzie chcieli alternatywy dla pieniądza fiducjarnego”.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here