Naga MarketsRevolut odniósł w 2019 roku o 232% większą stratę niż rok wcześniej
Nikołaj Storonski, prezes Revolut

Brytyjski fintech Revolut poniósł trzykrotnie większą stratę w 2019 roku niż rok wcześniej. Stało się to jeszcze przed pandemią koronawirusa, która wpłynęła na zachodnie rynki dopiero w pierwszym kwartale 2020 roku.

  • Strata spółki z Wielkiej Brytanii w 2019 roku wyniosła 106,5 miliona funtów.
  • Przychody Revolut wzrosły o 179,5% rdr.
  • Z usług firmy korzysta 13 milionów użytkowników.

Droga ekspansja Revoluta

Revolut to przedsiębiorstwo świadczące usługi bankowe, które zostało założone w 2015 roku przez dwóch Rosjan – Nikołaja Storonskiego i Włada Jacenko. Firma skupia się na rozwoju swojej aplikacji, za pomocą której prowadzi działalność.

Te artykuły również Cię zainteresują
Z raportu opublikowanego we wtorek wynika, że strata odniesiona przez Revolut wzrosła w stosunku do 2018 roku o 232% – w 2018 roku było to 32,9 miliona funtów, a w 2019 roku 106,5 miliona. Strata była dużo większa, pomimo zwiększonych przychodów. Wzrosły one o 179,5% z 58,2 miliona funtów do 162,7 miliona.

Zobacz również: Rosja chce posiadać system do śledzenia kryptowalut

Według londyńskiego fintechu, większa strata wynika z prowadzonych inwestycji, w tym z wchodzenia na nowe rynki i wprowadzanie nowych usług.

Just2TradeUzyskaj dostęp do akcji, opcji, futures i obligacji z całego świata poprzez platformę MT5 od brokera Just2Trade.
Szczegóły znajdziesz klikając tutaj.

*Od 74% do 89% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.

Szybki wzrost liczby klientów

Chociaż mamy jeszcze wiele do zrobienia, jesteśmy zadowoleni z naszych postępów w 2019 roku. Zwiększyliśmy liczbę aktywnych klientów dziennie o 231%, a liczba klientów płacących wzrosła o 139%. – powiedział prezes Revolut Nikołaj Storonski.

Na koniec 2019 roku z aplikacji korzystało 10 milionów użytkowników, a obecnie ma to być już około 13 milionów. W dobie pandemii firma może odnotować większe przychody z obsługi transakcji internetowych i płatności mobilnych, a także zyskać na zwiększonym zainteresowaniu kryptowalutami.

Zarówno rok 2019, jak i pierwsze miesiące roku 2020 były dla Revolut okresami znaczących osiągnięć i ekspansji, co wprowadziło firmę na wyraźną ścieżkę długoterminowego zrównoważonego wzrostu. Nasz dalszy rozwój i ekspansja w czasie pandemii pokazały odporność naszych planów strategicznych i cieszymy się, że plany te są dalej wspierane przez nowych inwestorów. – powiedział Martin Gilbert, prezes zarządu Revolut.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here