Naga Marketsacfx logoCypryjska komisja nadzoru finansowego (CySEC) poinformowała w czwartek, że rozpoczyna proces przyjmowania wniosków o wypłatę środków z funduszu kompensacyjnego (ICF) od klientów ACFX (Atlas Capital). Licencja brokera została wycofana w lutym 2017 roku i do tego czasu nie uregulował on wszystkich zobowiązań finansowych z klientami. Maksymalna kwota zwrotu o jaką można aplikować to 20 tysięcy euro.


ACFX niewypłacalny, CySEC sięgnie po środki z funduszu kompensacyjnego

Fundusz kompensacyjny (Investor Compensation Fund) jest zasilany przez podmioty regulowane przez CySEC i zgodnie z obowiązującymi przepisami pojedynczy klient detaliczny może się ubiegać w jego ramach o zwrot do 20 tysięcy euro. Jak wynika z najnowszego komunikatu regulatora, broker ACFX nie spełnił swoich zobowiązań wobec własnych klientów i nie będzie w stanie ich spełnić w najbliższej przyszłości – Atlas Capital boryka się bowiem nie z krótkoterminowym brakiem płynności, ale z przeciągającą się w czasie niewypłacalnością.

CySEC zachęca wszystkich klientów ACFX, którzy nadal próbują odzyskać swoje środki, aby zapoznali się z informacjami dotyczącymi sposobów wnioskowania o wypłatę środków z funduszu kompensacyjnego.

Warto przypomnieć, że w połowie marca CySEC wprowadził zmiany w ramach funduszy kompensacyjnego, w związku z którym brokerzy będą musieli utrzymywać co najmniej 3% bufora zabezpieczającego na pokrycie kosztów ewentualnych roszczeń.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here