Naga Markets
Straciłem mnóstwo pieniędzy, ale nie porzucę kryptowalut. Kevin O’Leary domaga się "natychmiastowej regulacji"
Kevin O’Leary

Kanadyjski inwestor Kevin O’Leary nie kryje wściekłości, komentując ogłoszenie upadłości giełdy FTX, w której posiadał ogromne udziały. Gwiazda Shark Tank zapowiada, że zamierza czym prędzej lecieć do Waszyngtonu i żądać natychmiastowej regulacji kryptowalut. Z kolei Mark Cuban twierdzi, że sektor jest wystarczająco uregulowany, a ostatni krach nie jest niczym nowym w świecie globalnych finansów i przypomina sytuację Long Term Capital, czy Savings and Loan.

Kryptowaluty kolejny raz straciły zaufanie inwestorów

Kevin O’Leary posiadał znaczne udziały oraz miał zostać ambasadorem i rzecznikiem upadłej giełdy kryptowalutowej FTX. Niedawno poprosił ona także, aby jego wynagrodzenie było wypłacane w kryptowalutach i zarządzane za pośrednictwem platformy FTX.

Implozja projektu dotknęła go bezpośrednio, a sam inwestor nie kryje rozczarowania oraz wściekłości:

– Zamierzam polecieć do Waszyngtonu i żądać natychmiastowej regulacji. Chcę jasnych przepisów teraz. Koniec z opóźnianiem. SEC musi poczuć presje, inaczej historia znów się powtórzy – napisał Kevin O’Leary.

Notowania FTT/USD Źródło: TradingView
Notowania FTT/USD Źródło: TradingView

– Jestem wściekły i sfrustrowany jak wielu innych akcjonariusz. To nie pierwsza i pewnie nie ostatnia moja zła inwestycja, ale na szczęście mój bilans pozostaje dodatki, uczę się na błędach – dodał.

O’Leary jest wściekły na Alameda Research oraz Sama Bankmana-Frieda, a nie na cały sektor kryptowalut, wciąż pozostaje ogromnym zwolennikiem technologii Blockchain i zamierza kontynuować swoje inwestycje.

FTX to przełomowe wydarzenie dla całej branży

Mimo że krach to nic przyjemnego i wiąże się z bankructwem oraz utratą majątków inwestorów, tak O’Leary uważa, że trwający armagedon to punkt zwrotny dla całej branży.

Choć gwiazda Shark Tank nie kryje swojego oburzenia i chce jak najszybszej regulacji całej branży, aby w przyszłości zapobiec podobnym wydarzeniom, tak wciąż pozostaje byczo nastawiona względem kryptowalut i zapowiada kolejne inwestycje.

XTB

– Straciłem pieniądze, ale nadal zamierzam inwestować w kryptowaluty. Sektor właśnie sięgnął kolejne dno i widocznie tego potrzebował – dodał inwestor.

Może cię również zainteresować: Kryptowaluty nie osiągnęły jeszcze dna. Nadchodzi poważna panika, ostrzega Kevin O’Leary

W lipcu br. O’Leary przestrzegał, przed ,,wielkim wydarzeniem paniki’’, które nadeszło, lecz nie spodziewał się, że dotknie ono spółkę, w którą był zaangażowany.

– Jako inwestor, nigdy nie będziesz miał 100% racji. Będziesz popełniał błędy. Czasami bardzo duże, takie jak FTX. Kluczem jest wyciąganie wniosków i korzystanie z nadarzających się okazji – dodał.

Okazją według gwiazdy Shark Tank jest obecna sytuacja na rynku oraz aktualne minima najpopularniejszych kryptowalut, a sam inwestor uważa, że dno nigdy nie było bliżej, natomist rynek oczyści się z bezwartościowych projektów.

Co z tą regulacją. Czy SEC ruszy z miejsca?

To, co nastąpi w ciągu kolejnych tygodni, zadecyduje o przyszłości całej branży. Takie coś już nigdy nie może się powtórzyć, nie jeśli chcemy wejścia na ten rynek prawdziwego kapitału – wyjaśnił O’Leary, dodając, że instytucje nie będą inwestować, dopóki branża nie zostanie uregulowana, czy to przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), czy inne organy regulacyjne.

Inwestor uważa, że w pierwszej kolejności powinny zostać uregulowane Stablecoiny, na których opiera się całe zaufanie do rynku. Powinny zostać włączone do tradycyjnego obiegu, ponieważ i tak opierają się na dolarze.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Z kolei właściciel zespołu NBA Dallas Mavericks – Mark Cuban uważa, że niedawny krach pokazuje nie tyle słabość rynku kryptowalut, co całego sektora finansowego, w tym banków, a niewypłacalność FTX nie różni się wiele od ubiegłych kryzysów w tradycyjnym świecie finansów.

– Pożyczanie niewłaściwym podmiotom, błędne wyceny zabezpieczeń, arogancja, ucieczki deponentów. Spójrz na historię Long Term Capital, czy Savings and Loan, brzmi podobnie? – napisał Cuban.

Cuban twierdzi, że wbrew powszechnemu przekonaniu, kryptowaluty nie są branżą nieuregulowaną. Według inwestora urzędnicy mogliby zrobić więcej, aby działać na istniejących regulacjach, zamiast wymyślać kolejne.

– Dlaczego zainwestowałem w kryptowaluty? Ponieważ wierzę, że inteligentne kontrakty będą miały ogromny wpływ na tworzenie wartościowych aplikacji. Od pierwszego dnia mówiłem, że wartość tokena wynika z aplikacji, które działają na jego platformie i użyteczności, którą tworzą – podsumował inwestor.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułNotowania EUR/USD z impetem przełamały opór 1,0360. Rynek czeka na wskaźnik ZEW z Niemiec
Następny artykułGiełda kryptowalut FTX od początku miało duże powiązania z Alameda Research
Student prawa na wydziale Finansów i Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Pasjonat i początkujący inwestor sektora walut cyfrowych, aktywnie podążający za bieżącymi zmianami legislacyjnymi. Czynny obserwator światowych przemian społeczno-gospodarczych oraz zmieniających się preferencji rynkowych. Interesuje się wpływem psychologii na rynki akcji, sztuką w sektorze giełdowym oraz szeroko rozumianym systemem zdecentralizowanych finansów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here