Naga MarketsW pewnych obszarach, jak chociażby amerykański rynek długu, być może doszło już do przerysowania i to może pomagać teraz dolarowi. Czy przez koronawirusa ucierpi euro i funt szterling? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!


Koronawirus, a banki centralne. Dolar odbije przez działania FED?

Dziś rano brytyjski bank centralny (BoE) nieoczekiwanie zdecydował się obniżyć główną stopę bankową o 50 punktów bazowych z poziomu 0,75% do 0,25%. Jednocześnie bank utrzymał docelowy poziom zakupu aktywów z rynku.

Brytyjski rząd pracuje nad wdrożeniem nowych programów stymulujących gospodarkę w obliczu epidemii. Obniżka BoE pokazuje, że bank nie wierzy w skuteczność działań rządowych. To również wskazuje na potencjalny chaos w Europie – powiedział analityk BOŚ.

Największym ryzykiem dla globalnej gospodarki w ocenie eksperta jest brak konkretnych ustaleń co do możliwego końca epidemii koronawirusa. Dodatkowo decydenci globalni mają świadomość, że istnieje problem co do podjęcia możliwych działań, zwłaszcza jeśli chodzi o Europę.

EBC nie ma za bardzo możliwości co do dalszych obniżek stóp. Nie ma sygnału ze strony niemieckiego rządu co do możliwej pomocy gospodarce. Europa może sobie najgorzej radzić ze skutkami wirusa. To zwiększa presję na euro i funta  – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here