Naga MarketsKomisja Nadzoru Finansowego opublikowała w dniu dzisiejszym komunikat ws. decyzji podjętych w dniu 20 października 2020 r. Znalazł się tam m.in. zapis wskazujący, iż Komisja jednogłośnie wydała ostateczną decyzję utrzymującą w mocy decyzję KNF z dnia 3 grudnia 2019 r. nakładającą na spółkę STP Investment SA („STP Investment”) kary pieniężne w łącznej wysokości 1,69 mln zł.

STP Investment musi zapłacić 1,69 mln zł 

W toku ponownego rozpatrywania sprawy KNF uznała, że zarzuty przedstawione przez STP Investment we wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy są niezasadne oraz potwierdziła okoliczności naruszeń przepisów prawa stwierdzone w zaskarżonej decyzji.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z tym, spółka STP Investment SA musi zapłacić:

  • 990.000 zł za naruszenie art. 73 ust. 2 ustawy o ofercie, w związku z brakiem ogłoszenia wezwania do zapisywania się na sprzedaż lub zamianę akcji spółki Stalprodukt SA w liczbie powodującej osiągnięcie 66% ogólnej liczby głosów ani nie zbyła w tym terminie akcji spółki Stalprodukt SA w liczbie powodującej osiągnięcie nie więcej niż 33% ogólnej liczby głosów
  • 700.000 zł za naruszenie art. 88a ustawy o ofercie, w związku z dwukrotnym nabyciem bezpośrednio akcje spółki Stalprodukt SA mimo istniejącego obowiązku ogłoszenia wezwania.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułFaktoring online – zadbaj o płynność finansową swojej firmy!
Następny artykułPKN Orlen wprowadzi sterylizatory powietrza na wszystkich stacjach w Polsce
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here