Naga MarketsW dniu 15 października miało miejsce podpisanie aktu założycielskiego Stowarzyszenia Libra, w którym udział wzięło 21 spośród 28 podmiotów, które pierwotnie zadeklarowało udział w tworzonym z inicjatywy Facebooka projekcie globalnej waluty cyfrowej. Wśród tych, którzy wyłamali się z początkowych deklaracji znaleźli się giganci branży płatności Visa, Mastercard i PayPal. Jednak nie jest to powodem do zmartwień dla dyrektora ds. operacyjnych Bertranda Pereza.


Przystąpieniem do Stowarzyszenia zainteresowane są instytucje finansowe i bankowe

W wywiadzie telefoniczny udzielonym serwisowi CNBC, Perez stwierdził, iż jest „pewien”, że do momentu uruchomienia Libry, Stowarzyszenie będzie liczyło 100 członków. Dodatkowo poinformował, iż wiele podmiotów, w tym „instytucje bankowe i finansowe” wyraziło zainteresowanie do przyłączenia się do projektu, co może stanowić pewne pocieszenie w kontekście wycofania się globalnych gigantów płatności ze Stowarzyszenia.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


„Istnieje tylko jedna Visa i Mastercard, nie będę twierdził, że mamy ich równych, jednak powiem, że są tu cieszące się renomą spółki wykazujące się bardzo dużą aktywnością w sektorze finansowym i bankowym” – przyznał podczas wywiadu Perez, jednak nie wymienił z nazwy żadnych podmiotów. Komunikaty w tym zakresie mają być poczynione w niedługim czasie.

Zobacz również: Libra może zrewolucjonizować rynek, Facebook ma dużą siłę rażenia, twierdzi CMC Markets

Dyrektor ds. operacyjnych Stowarzyszenia Libra odniósł się również do wyznaczonej pierwotnie na pierwszy kwartał przyszłego roku uruchomienia cyfrowej waluty (podczas gdy w kontekście krytyki projektu ze strony regulatorów ostatnio coraz częściej mówiło się o końcu roku), przyznając iż „mając do czynienia z tak dużym projektem oraz wizją, start o kilka kwartałów później czy wcześniej nie stanowi realnej zmiany”.

Warto przypomnieć, iż na dzień przed podpisaniem aktu założycielskiego Stowarzyszenia Libra podało informacje, iż zainteresowanie przystąpieniem do projektu zgłosiło ponad 1500 podmiotów, z czego 180 spełniło kryteria członkowskie.  Aby do Stowarzyszenia przyjęto nowego członka potrzebna jest zgoda dwóch trzecich dotychczasowych członków.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here