Naga MarketsCryptoUK

CryptoUK, brytyjskie stowarzyszenie kryptowalut, zwróciło się do kilku parlamentarzystów, aby opowiadali się za korzystnymi regulacjami w tym sektorze. Organizacja wysłała swoje propozycje do Komisji Skarbowej w Parlamencie (Treasury Select Committee’s), w którym wzywa do uregulowania kryptowalut.


Podczas gdy organy nadzoru na całym świecie twierdzą, że kryptowaluty są instrumentami przestępczymi, CryptoUK chce regulacji które, koncentrowałyby się na brokerach i platformach transakcyjnych, a nie na samych walutach cyfrowych.

Grupa uważa, że Financial Conduct Authority (FCA) – brytyjski regulator – powinien mieć nowe uprawnienia do kontrolowania inwestycji w kryptowaluty. Ponadto CryptoUK zaproponował, aby FCA była odpowiedzialna za licencjonowanie giełd i egzekwowanie nowych wymagań. Obejmuje to praktyki prania pieniędzy, badanie inwestorów i standardy operacyjne.

“Jest to podejście, które działa już dobrze w innych krajach, które teraz wiodą prym jak na przykład w Japonii i Gibraltarze. To wspaniała okazja dla rządu do podjęcia pro-aktywnej postawy i wzmocnienia roli Wielkiej Brytanii jako światowej stolicy finansjery.” – mówił Gandham, prezes CryptoUK.

CryptoUK powstało w lutym tego roku, kiedy siedem największych firm kryptowalut połączyło siły, dążąc do samoregulacji w brytyjskim przemyśle kryptograficznym. Stowarzyszenie składa się z takich platform handlowych i usług jak: Coinbase, eToro, CryptoCompare, CEX.IO, BlockEx, CoinShares i CommerceBlock.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułEURAUD – czas na korektę ? – 02/05/2018
Następny artykułMFW: kryptowaluty nie stwarzają zagrożenia dla globalnego sektora finansowego
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here