Naga MarketsStowarzyszenie Blockchain w USA ogłosiło dzisiaj dodanie do grona swoich partnerów pięciu nowych podmiotów. Obecnie ich łączna liczba to 30 firm. Nowi członkowie to Uniswap, Blockfi, Fireblocks, CMT Digital i Blockchain Capital.

  • Stowarzyszenie Blockchain w USA ogłosiło dodanie do grona swoich partnerów Uniswap, Blockfi, Fireblocks, CMT Digital i Blockchain Capital.
  • Zdaniem organizacji powyższe to efekt udanej walki z pomysłem regulacji rynku kryptowalut, jaki przedstawiło FinCEN.

Stowarzyszenie Blockchain

W swoim tweecie ogłaszającym powyższą wiadomość, Stowarzyszenie Blockchain przypisało wzrost liczby członków swojej pracy polegającej na przedstawieniu odpowiedzi branży na przepisy Financial Crimes Enforcement Network Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych (FinCEN), które w życie chciała wprowadzić administracji Donalda Trumpa.

Te artykuły również Cię zainteresują
Walka z procesem [legislacyjnym] FinCEN była ważnym krokiem, pokazującym, co jest możliwe, kiedy mówimy jednym głosem – tłumaczy organizacja.

Społeczność kryptowalut była oburzona zwłaszcza faktem, że tego typu kroki podjęto na samym końcu kadencji Donalda Trumpa. Prezydent był już po klęsce w wyborach i wiedział, że wkrótce opuści Biały Dom wraz ze swoją administracją. Ta ostatnia zaś – skupiona wokół FinCEN – chciała wprowadzić istną rewolucję na rynku blockchaina.

Lobbing na rzecz blockchaina

Propozycja FinCEN polegała na tym, że giełdy i kantory kryptowalut musiałyby rejestrować transakcje swoich klientów (powyżej określonej w przepisach kwoty) i niejako przypisywać adresy portfeli do danych użytkowników. Tym samym idea anonimowych przelewów w ramach blockchaina zostałaby zniszczona.

Stowarzyszenie Blockchain jako stowarzyszenie branżowe zrzesza członków jednej branży pod wspólnym logiem i lobbuje w Kongresie USA w imieniu wspólnych interesów branży kryptowalut i blockchaina. Wiele firm zajmujących się kryptowalutami prowadzi jednak też własne wewnętrzne operacje lobbingowe (np. Ripple).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: akcje pkn orlen | kryptowaluty | analiza bitcoin | pkn orlen kurs akcji | wiadomości kryptowaluty |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here