Naga Marketsyellen janet fed speechZgodnie z oczekiwaniami komunikat FOMC nie był przełomowy. Z jednej strony pozostawił otwartą furtkę na podwyżkę stóp już podczas najbliższego posiedzenia w czerwcu poprzez wykreślenie z komunikatu informacji o niebezpieczeństwie związanym z sytuacją zewnętrzną (szczegółowo było to wskazane w styczniowym komunikacie, gdzie jako zagrożenie FED wskazał sytuację gospodarczą w Chinach). W komunikacie FOMC wskazana jest również dobra kondycja amerykańskiego rynku pracy z zastrzeżeniem, że poprawa jest w dalszym ciągu powolna. Z drugiej strony wskaźnik inflacji porusza się w dalszy ciągu poniżej celu inflacyjnego FED jakim jest 2%. Nie pojawiły się żadne wyraźne wskazania odnośnie przyszłego posiedzenia, które odbędzie się w czerwcu.


Trwa licytacja statuetki FXCuffs. Cena cały czas jest bardzo dobra, zachęcamy do udziału w dobroczynnej akcji www.ebay.pl


Co się działo na rynku po decyzji FOMC?

Spora zmienność pojawiła się na EURUSD gdzie podczas 15 minutowej świecy pojawił się ruch ponad 100 pipsów. A ostatecznie cena wróciła do punktu startu.

EURUSD

Dużo spokojniej na kontraktach indeksu S&P500. Od poprzedniego czwartku kontrakty poruszają się w wąskim kanale pomiędzy 2080 pkt – 2096 pkt. Jak się okazało nawet tak istotne wydarzenie jak oświadczenie FOMC nie spowodowało wybicia z tej konsolidacji.

SP500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here