Naga Marketsyellen janet fed speechZgodnie z oczekiwaniami komunikat FOMC nie był przełomowy. Z jednej strony pozostawił otwartą furtkę na podwyżkę stóp już podczas najbliższego posiedzenia w czerwcu poprzez wykreślenie z komunikatu informacji o niebezpieczeństwie związanym z sytuacją zewnętrzną (szczegółowo było to wskazane w styczniowym komunikacie, gdzie jako zagrożenie FED wskazał sytuację gospodarczą w Chinach). W komunikacie FOMC wskazana jest również dobra kondycja amerykańskiego rynku pracy z zastrzeżeniem, że poprawa jest w dalszym ciągu powolna. Z drugiej strony wskaźnik inflacji porusza się w dalszy ciągu poniżej celu inflacyjnego FED jakim jest 2%. Nie pojawiły się żadne wyraźne wskazania odnośnie przyszłego posiedzenia, które odbędzie się w czerwcu.


Trwa licytacja statuetki FXCuffs. Cena cały czas jest bardzo dobra, zachęcamy do udziału w dobroczynnej akcji www.ebay.pl

Te artykuły również Cię zainteresują

Co się działo na rynku po decyzji FOMC?

Spora zmienność pojawiła się na EURUSD gdzie podczas 15 minutowej świecy pojawił się ruch ponad 100 pipsów. A ostatecznie cena wróciła do punktu startu.

EURUSD

Dużo spokojniej na kontraktach indeksu S&P500. Od poprzedniego czwartku kontrakty poruszają się w wąskim kanale pomiędzy 2080 pkt – 2096 pkt. Jak się okazało nawet tak istotne wydarzenie jak oświadczenie FOMC nie spowodowało wybicia z tej konsolidacji.

SP500Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here