Naga MarketsThomas Jordan, prezes SNB

Szwajcarski Bank Narodowy zdecydował się utrzymać swoje stopy procentowe na niezmiennym poziomie, to jest stopę depozytową na -0,75% natomiast zakres trzymiesięcznej stopy LIBOR w przedziale -1,25% do -0,25%. W oświadczeniu znalazła się informacja, że SNB chce utrzymać aktywność na rynku walutowym w celu kontrolowania kursu franka.


Silniejsze ruchy franka przed decyzją w sprawie stóp

O ile sama decyzja SNB odnośnie stóp procentowych nie wywołała silniejszej reakcji rynku, to przed jej ogłoszeniem inwestorzy obserwowali wzmożoną zmienność na parach z frankiem. Poniżej podsumowanie najważniejszych nagłówków oświadczenia polityki pieniężnej:

Te artykuły również Cię zainteresują
  • CHF cały czas zbyt drogi
  • Ujemne stopy i interwencje SNB na otwartym rynku mają sprawić, że inwestycje w CHF staną się mniej atrakcyjne jednocześnie osłabiając walutę
  • Polityka pieniężna strefy euro i Japonii nadal pozostanie ekspansywna, w USA spodziewana stopniowa normalizacja

Jak widać na wykresie EUR/CHF sam moment decyzji SNB przeszedł przez rynek bez echa, notowania deprecjonowały jednak wcześniej na korzyść franka (spadek o 25 pipsów):

EUR/CHF M5

W przypadku USD/CHF obserwowaliśmy bardzo zbliżoną reakcję, jednak co ciekawe w przeciwnym kierunku. Ostatecznie para rysuje pin bara pod maksimami z 9 i 14 czerwca. Zamknięcie świecy H1 w obecnej formie pozwoli rozważyć krótkie pozycje:

USD/CHF H1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here