Naga Markets
Jerome Powell, gubernator Fed

Kluczowym wydarzeniem w nadchodzącym tygodniu będzie spotkanie FOMC. Większość analityków spodziewa się, że Rezerwa Federalna (Fed) podniesie docelowy zakres stopy funduszy federalnych o 75 pb do 3,00-3,25%. Prognozują, że poziom stóp osiągnie szczyt na poziomie 5,00%. Tymczasem dolar amerykański (USD) nadal korzysta z przepływów w kierunku bezpiecznych przystani. Ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że „greenback” będzie miał nadal solidne fundamenty.

  • Na wrześniowym posiedzeniu eksperci oczekują teraz podwyżki o 75 pb zamiast 50 pb.
  • Fed wyraźnie przedkłada stabilność cen nad pełne zatrudnienie, co spowoduje, że FOMC będzie dążył do jeszcze wyższych stóp niż obecnie się prognozuje
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading, wiodący broker pod względem ilości zyskownych traderów. Odkryj sekret stojący za zyskownym handlem
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Fed: Stopy w USA prawdopodobnie osiągną szczyt na poziomie 5,00%  – Rabobank

Przesunęliśmy nasze prognozy Fed dalej w górę. Na wrześniowym posiedzeniu oczekujemy teraz podwyżki o 75 pb zamiast 50 pb. W przyszłym roku spodziewamy się, że stopy osiągną szczyt na poziomie 5,00% zamiast 4,50%, które mieliśmy wcześniej w naszych długoterminowych prognozach – napisano w raporcie.Głównym powodem, dla którego w prognozach ekspertach dla Fed i stóp rynku pieniężnego pozostają powyżej konsensusu, jest to, że ich zdaniem rozpoczęła się spirala płacowo-cenowa, która utrzyma inflację na stałym poziomie.

Fed wyraźnie przedkłada stabilność cen nad pełne zatrudnienie, co spowoduje, że FOMC będzie dążył do jeszcze wyższych stóp niż obecnie się prognozuje. W przyszłym roku spodziewamy się, że szczyt zakresu docelowego stóp wyniesie 5,00% i nie spodziewamy się, że Fed zmieni swoje stanowisko przed 2024 r. – dodano.

CO TRZECI KLIENT PURPLE TRADING JEST RENTOWNY. SPRAWDŹ DLACZEGO

Perspektywy dolara amerykańskiego stają się coraz korzystniejsze – MUFG

Dolar nadal korzysta z przepływów w kierunku bezpiecznych przystani. Ekonomiści z MUFG Banku oczekują, że „greenback” będzie miał nadal solidne fundamenty.

Dodając do tego napływ danych w tym tygodniu, które wskazują na spowolnienie gospodarki, istnieją powody, dla których Fed będzie trzymał się obecnego tempa zacieśniania polityki pieniężnej. Sprzedaż detaliczna za sierpień nie wykazała wzrostu, podczas gdy dane za lipiec zostały zrewidowane wyraźnie w dół – wskazano.

Produkcja również wyraźnie zwolniła w sierpniu, a sentyment do przemysłu w Nowym Jorku i Filadelfii pozostał negatywny. W tym tygodniu nie mieliśmy danych o nieruchomościach, ale rynek mieszkaniowy gwałtownie słabnie.

XTB

Ze względu na planowaną podwyżkę Fed o prawdopodobnie kolejne 175 punktów bazowych przed końcem roku, spodziewamy się, że warunki finansowe pozostaną ogólnie niekorzystne dla ryzykownych aktywów, co wyraźnie wskazuje na to, że głównym beneficjentem pozostanie dolar amerykański – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułKiyosaki bije na alarm! Podwyżki stóp zniszczą gospodarkę USA. Inwestuj w Bitcoina (BTC)
Następny artykułZłoto gorsze od obligacji skarbowych USA! Ethereum przechodzi na Proof-of-Stake (Artyści Rynków)
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here