Naga Markets

Jastrzębia niespodzianka prezesa Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome’a Powella skłoniła wielu graczy rynkowych, w tym BlackRock, do zawyżenia prognoz dotyczących końcowych stóp Fed i poparcia tezy o „wyższych stopach na dłużej”. W efekcie indeks dolara amerykańskiego (DXY) osiągnął najwyższy poziom od początku listopada blisko 106,00. Przebicie powyżej tego poziomu może nastąpić przed końcem tygodnia, ale piątkowe dane o zatrudnieniu w USA mogą wywołać korektę, donoszą ekonomiści z ING.

BlackRock: Fed może podnieść stopy procentowe do 6,0% i utrzymać przez dłuższy czas

Amerykańska Rezerwa Federalna mogłaby podnieść stopy procentowe do 6% i utrzymać je na tym poziomie przez dłuższy czas, aby walczyć z inflacją. Uważamy, że istnieje realna szansa, że Fed będzie musiał podnieść stopę funduszy federalnych do 6%, a następnie utrzymać ją na tym poziomie przez dłuższy czas, aby spowolnić gospodarkę i obniżyć inflację do blisko 2% – powiedział Rick Rieder, dyrektor z BlackRock.Wiadomości cytują również Goldman Sachs, który napisał we wtorkowej nocie, że podniósł swoją prognozę tak zwanej stopy końcowej o 25 punktów bazowych do przedziału 5,5%-5,75%.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Jednocześnie Jeffrey Gundlach, założyciel i dyrektor generalny DoubleLine Capital, również popiera jastrzębie nastawienie względem Fed, mówiąc: „Jest bardzo prawdopodobne, że bank centralny podniesie stopy procentowe o pół punktu w tym miesiącu”.

Kurs dolara: Perspektywy względem stóp oferują dalsze wsparcie USD – Commerzbank

We wtorek dolar amerykański zyskał w obliczu stanowiska Fed. Ekonomiści Commerzbanku spodziewają się, że dolar pozostanie na razie stabilny.

Ryzyko dla EUR/USD jest na razie wyraźnie po stronie USD. Nasi amerykańscy ekonomiści nie wykluczają szczytu stóp na poziomie 6%, jeśli dane, które mają zostać opublikowane, będą wystarczająco mocne. Perspektywa stóp procentowych wydaje się zatem oferować dalsze wsparcie dla dolara amerykańskiego – wskazano w raporcie.

Jeśli chodzi o Euro, zaskakująco silny spadek oczekiwań inflacyjnych na kolejne trzy lata, wynikający z comiesięcznej ankiety konsumenckiej EBC, zdaniem ekspertów wspiera stanowisko gołębi w zarządzie EBC, ograniczając na razie wzrost kursu EUR/USD.

AVA Trade

Indeks USD może jeszcze przed piątkiem przekroczyć poziom 106,00 – ING

Indeks dolara amerykańskiego (DXY) osiągnął najwyższy poziom od początku listopada blisko 106,00. Przebicie powyżej tego poziomu może nastąpić przed końcem tygodnia, ale piątkowe dane o zatrudnieniu w USA powinny wywołać korektę, donoszą ekonomiści z ING.

Na razie zmienność powinna pozostać podwyższona, a bilans ryzyka dla dolara jest umiarkowanie przechylony w górę przed piątkowymi danymi o zatrudnieniu – podkreślono w raporcie.

Indeks DXY może równie dobrze przekroczyć 106,00 przed piątkiem, chociaż spodziewamy się korekty wraz z publikacją NFP – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułBudujemy przyszłość z EduWeb3 – #2 Dzień Wolności Informacji (Łódź)
Następny artykułWierzyciele Mt.Gox mają czas do 10 marca na rejestrację i wybór metody spłaty
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.