Naga MarketsW najnowszej odsłonie programu Inside Solution One, prowadzonego przez Tomasza Piwońskiego zarządzającego w funduszu Solution One oraz Sebastiana Króla, będącego hedgerem funduszu, podsumowano najważniejsze wydarzenia kończącego się tygodnia. W programie zwrócono uwagę między innymi na ropę naftową, na stopę procentową w USA, anomalię na rynku depozytów overnight oraz na rynek metali szlachetnych.


Banki komercyjne naciskają na Fed poprzez stopę overnight?

Prowadzący zauważa, iż trwają spekulacje nt. sponsorowania ataku przeprowadzonego na rafinerie Arabii Saudyjskiej. Co ciekawe giełda w Iranie zareagowała z opóźnieniem nieznacznymi spadkami, co może sugerować wzrost obaw o potencjalne sankcje ze strony USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rynki aktualnie nie wierzą w wojnę między USA, a Iranem – powiedział prowadzący program.

Z kolei obniżka stóp procentowych w USA została przeprowadzona niemal na styk, gdyż 4 członków Fed opowiedziało się za, przy 3 będących przeciwko. To może sugerować, iż kolejna obniżka może nie nadejść tak szybko.

Natomiast w poniedziałek zabrakło na rynku overnight w USA środków na pożyczanie pieniędzy. Stopa procentowa overnight wskoczyła na poziom 10 procent w skali roku przez zaledwie jeden dzień.

Nagle był ogromny popyt na dolara i skończyła się płynność na rynku. Mógł być to przypadek, jednak faktem jest, iż zabrakło pieniędzy, co skończyło się interwencją Rezerwy Federalnej – dodał Piwoński.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here