Naga MarketsKurs korony norweskiej NOK spada. Bank centralny utrzymał stopy procentowe na poziomie 0%Norweski bank centralny (Norges Bank), zaniepokojony wzrostem wskaźników infekcji koronawirusem, zdecydował się w czwartek utrzymać główną stopę procentową na poziomie zerowym. To spowodowało, że korona norweska jeszcze bardziej straciła na wartości. Zgodnie z czerwcowym oświadczeniem, najbliższa podwyżka stóp procentowych może nastąpić dopiero za około 2 lata.

  • Decyzja norweskiego banku centralny nie zaskoczyła inwestorów
  • Pogorszenie koniunktury i niepewne perspektyw skłaniają do pozostawienia stóp procentowych bez zmian
  • Stopy procentowe mogą pozostać niskie także przez kilka kolejnych lat

Stopy procentowe Norges Bank bez zmian

Decyzja norweskiego banku banku centralnego o utrzymaniu stopy procentowej banku na niezmienionym poziomie nie była zaskoczeniem z uwagi na to, co bank nazywa obecnie „gwałtownym spowolnieniem w norweskiej gospodarce”.

Zobacz też: Jak zainstalować MetaTrader 4 / 5 na MacOS Catalina? Prosty sposób

Pandemia koronawirusa dała się we znaki norweskim przedsiębiorcom, którzy wzywają państwo do dodatkowej pomocy kryzysowej w miarę pogarszania się perspektyw gospodarczych.

– Gwałtowne pogorszenie koniunktury gospodarczej i znaczna niepewność związana z perspektywami sugeruje utrzymanie stopy procentowej bez zmian, dopóki nie pojawią się wyraźne oznaki wskazujące na normalizację warunków gospodarczczych – powiedział szef Norges Banks Oeystein Olsen.

– Prognoza stóp procentowych niewiele się zmieniła od czerwca … i zakłada kurs na obecnym poziomie w ciągu następnych kilku lat, po którym nastąpi stopniowy wzrost w miarę zbliżania się aktywności do bardziej normalnego poziomu – dodał Norges Bank.

Korona norweska (USD/NOK) traci od tygodnia

Kurs korony norweskiej osłabia się w relacji do dolara od ubiegłego czwartku. Na parze walutowej USD/NOK obserwujemy zatem wzrost, w ramach którego bykom udało się pokonać obszar oporu w okolicach 9,10.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Decyzja Norges Bank jeszcze bardziej osłabiła norweską walutę, co sprawiło, że za jednego dolara trzeba było dziś zapłacić nawet 9,60 korony. Najbliższy kluczowy opór na USD/NOK wypada natomiast na poziomie 9,70.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here