Naga Markets
jerome powell
Jerome Powell, prezes FED

Rezerwa Federalna USA może podnieść stopy procentowe do prawie 6%, ostrzegają analitycy Bank of America (BofA). W ich ocenie silny popyt konsumpcyjny w USA i napięty rynek pracy może zmusić bank centralny do znacznie dłuższej walki z inflacją niż pierwotnie zakładali decydenci oraz rynki. Jednocześnie eksperci ze Scotiabanku wskazują, że dolar może doświadczyć pewnej słabości, przynajmniej w krótkim okresie.

Fed może podnieść stopy procentowe aż do 6% – BofA

Zagregowany popyt musi znacznie osłabnąć, aby inflacja wróciła do celu Fed. Dalsza normalizacja łańcucha dostaw i spowolnienie na rynku pracy pomogą, ale tylko do pewnego stopnia. Ponadto procesy te trwają dłużej niż oczekiwaliśmy tego my oraz rynki – napisali analitycy BofA w notatce z 27 lutego.Jastrzębie stanowisko BofA pojawiło się po tym, jak ostatnio eksperci zwiększyli oczekiwania na kolejną podwyżkę stóp również w czerwcu, po podobnych ruchach w marcu i maju.

Bank inwestycyjny oczekuje także, że gospodarka USA wpadnie w recesję do trzeciego kwartału 2023 r.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Kurs dolara: Więcej słabości przed USD przynajmniej w krótkim okresie – Scotiabank

Jak zauważają ekonomiści ze Scotiabanku, wspierająca sytuacja na rentownościach amerykańskich obligacji zanika, co może nieco podciąć skrzydła dolarowi w krótkim terminie.

AVA Trade

Dolar amerykański jest konsoliduje względem głównych walut, co sugeruje potencjalnie większą słabość, przynajmniej w krótkim okresie. Zasadniczym problemem „greenbacka” jest to, że wspierająca sytuacja na rentownościach, która napędzała jego zyski przez większą część ostatniego miesiąca, jest teraz nieco mniej przekonująca, ponieważ rynki wyceniają politykę innych banków centralnych (zasadniczo Bank Anglii i EBC) nieco bardziej agresywnie – podsumowano.

Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview
Kurs DXY na interwale dziennym, tradingview

Sytuacja na rynku akcji jest skomplikowana. Z jednej strony jeszcze do niedawna inwestorzy spodziewali się powrotu długo wypatrywanej hossy, jednak nadziej te pokrzyżowały najnowsze dane makroekonomiczne. Wynika z nich, że gospodarka USA jest nadzwyczaj odporna na recesję, a tym samym FED może pozwolić sobie na większe od zakładanych podwyżki stóp procentowych. Z drugiej strony, silny rynek to okazja dla najlepszych projektów, które niezależnie od koniunktury mogą się rozwijać, jak ma to miejsce w przypadku gry „Hogwarts Legacy” od Warner Bros.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułGaming wraca do łask? Gra „Hogwarts Legacy” od Warner Bros bije rekordy
Następny artykułPrognoza kursu dolara. USD zyska na ustępującej narracji o dezinflacji, wskazuje Barclays
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.