TMS


Zgodnie z konsensusem rynkowym Bank of England nie zdecydował się 22 czerwca zmienić poziomu dotychczasowych stóp procentowych. Sporym zaskoczeniem dla rynków okazał się jednak wynik głosowania MPC (odpowiednika polskiej RPP), który wywołał dynamiczne umocnienie funta szterlinga.


Aż 2 przedstawicieli rady polityki monetarnej za podwyżką stóp

Jeśli Bank of England rzeczywiście podniósłby poziom swoich stóp procentowych na dzisiejszym posiedzeniu, byłby to spory szok dla całego rynku, który wyceniał takie prawdopodobieństwo na zaledwie 16%.

Analitycy spodziewali się, że członkowie MPC jednogłośnie zdecydują o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennych poziomach. Sporym zaskoczeniem okazał się fakt, że ostateczny rozkład głosów to 7-2 (co oznacza, że dwóch członków MPC chciało podwyżki stóp).

W oświadczeniu polityki pieniężnej i protokołach po posiedzeniu można przeczytać natomiast, że wszyscy członkowie zgadzają się, iż wszelkie przyszłe podwyżki stopy bankowej będą prawdopodobnie stopniowe i w ograniczonym zakresie. W świetle tych rozważań siedmiu członków uznało, że obecne stanowisko polityczne pozostaje właściwe, aby zrównoważyć żądania misji Rady. Oprócz tego, komitet jednogłośnie zagłosował za utrzymaniem stanu skupu obligacji rządowych w Wielkiej Brytanii, finansowanego z emisji rezerw banku centralnego, na kwotę 435 miliardów funtów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rollercoaster na kablu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSd zauważymy, że na skutek decyzji dwóch członków MPC opowiadających się za podwyżką stóp procentowych, w pierwszej reakcji funt szterling silnie zyskiwał. Szybko jednak pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała całe te wzrosty z nawiązką.

GBPUSD M5


Invest Cuffs

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here