Naga MarketsZgodnie z konsensusem rynkowym Bank of England nie zdecydował się 22 czerwca zmienić poziomu dotychczasowych stóp procentowych. Sporym zaskoczeniem dla rynków okazał się jednak wynik głosowania MPC (odpowiednika polskiej RPP), który wywołał dynamiczne umocnienie funta szterlinga.


Aż 2 przedstawicieli rady polityki monetarnej za podwyżką stóp

Jeśli Bank of England rzeczywiście podniósłby poziom swoich stóp procentowych na dzisiejszym posiedzeniu, byłby to spory szok dla całego rynku, który wyceniał takie prawdopodobieństwo na zaledwie 16%.

Analitycy spodziewali się, że członkowie MPC jednogłośnie zdecydują o utrzymaniu stóp procentowych na niezmiennych poziomach. Sporym zaskoczeniem okazał się fakt, że ostateczny rozkład głosów to 7-2 (co oznacza, że dwóch członków MPC chciało podwyżki stóp).

W oświadczeniu polityki pieniężnej i protokołach po posiedzeniu można przeczytać natomiast, że wszyscy członkowie zgadzają się, iż wszelkie przyszłe podwyżki stopy bankowej będą prawdopodobnie stopniowe i w ograniczonym zakresie. W świetle tych rozważań siedmiu członków uznało, że obecne stanowisko polityczne pozostaje właściwe, aby zrównoważyć żądania misji Rady. Oprócz tego, komitet jednogłośnie zagłosował za utrzymaniem stanu skupu obligacji rządowych w Wielkiej Brytanii, finansowanego z emisji rezerw banku centralnego, na kwotę 435 miliardów funtów.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Rollercoaster na kablu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSd zauważymy, że na skutek decyzji dwóch członków MPC opowiadających się za podwyżką stóp procentowych, w pierwszej reakcji funt szterling silnie zyskiwał. Szybko jednak pojawiła się reakcja podażowa, która zanegowała całe te wzrosty z nawiązką.

GBPUSD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCzego spodziewać się po BoE? Prognozy dużych graczy
Następny artykułNowy przybysz z Wall Street zainteresowany Bitcoinem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here