Naga MarketsStephen S. Poloz, gubernator Banku Kanady

Zgodnie z oczekiwaniami analityków oraz traderów Bank Kanady podczas posiedzenia z 1 marca 2017 roku nie zdecydował się wykonać ruchu na stopach procentowych, w związku z czym główna stopa nadal znajduje się na poziomie 0,5%. Poniżej podsumowanie oświadczenia PolMon oraz ruchów na parach z dolarem kanadyjskim, które wywołało wydarzenie.


Jakie informacje znalazły się w oświadczeniu?

Kolejny miesiąc z rzędu oficjele BoC są zdania, że „wyraźna niepewność” gospodarcza odbija się negatywnie na projekcjach ekonomicznych. Poniżej podpunkty podsumowujące najważniejsze elementy dokumenty opublikowanego po 16:00.

  • Stopy procentowe utrzymane na niezmiennym poziomie 0,5%
  • Pomimo wzrostu zatrudnienia, słaba inflacja zarobków odzwierciedla mieszaną kondycję rynku pracy
  • Trzy miary bazowej inflacji wskazują na szansę poprawy w średnim terminie
  • Efekt wyższych cen energii jest jedynie przejściowy
  • PKB Kanady za Q4 może być delikatnie silniejsze od prognoz
  • Eksport cały czas musi borykać się z wyzwaniami konkurencyjnymi

Treść dokumentu jest niezwykle krótka, a najważniejszy jego fragment podaje, że „obecne stanowisko polityki pieniężnej jest nadal właściwe”. Całość oświadczenia można znaleźć na stronie internetowej Banku Kanady.

CAD traci po decyzji BoC – nowe minima sesji

Bank Kanady wywołał dynamiczny, krótkoterminowy ruch na parach walutowych z CAD. USD/CAD w przeciągu pierwszych 5 minut wzrastał o ponad 40 pipsów i ostatecznie pokonał wcześniejsze maksima testowane kilkukrotnie od przedpołudnia:

USD/CAD M5

Warto zauważyć, że były one testowane już czwarty raz w przeciągu ostatnich kilku godzin i na razie skutecznie odpierają ataki. Podobny wystrzał ceny zauważalny był także na EUR/CAD. Tutaj sytuacja techniczna prezentuje się o wiele ciekawiej bo notowania testowały górny i dolny zakres kanału spadkowego ostatecznie pokonując go górą:

EUR/CAD M5


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here