Naga MarketsNajważniejsza publikacja dnia już za nami. Jak w każdy pierwszy piątek miesiąca poznaliśmy najnowsze non farming payrolls. Co zawiera w sobie kwietniowy raport dotyczący nowych miejsc pracy w amerykańskim sektorze pozarolniczym i dlaczego dolar traci?


 Jedynie 164 tys. nowych miejsc pracy utworzyła amerykańska gospodarka w czwartym miesiącu tego roku. Kwietniowe wyniki okazały się być nieco lepsze od tych z marca tego roku, lecz wciąż są niższe od prognoz ankietowanych ekonomistów.

Na najnowszy raport składa się 168 tys. nowozatrudnionych w sektorze prywatnym oraz spadek liczby zatrudnionych w sektorze publicznym o cztery tysiące. Wskaźnik partycypacji w rynku delikatnie spada do 62,8%.

Bezrobocie najniżej od 18 lat

Tak rekordowo niskiego bezrobocia nie obserwowaliśmy od dokładnie osiemnastu lat. W maju 2005 Bureau of Labour Statistics poinformowało o spadku odsetka Amerykanów pozostających bez pracy do 3,8%. Dzisiejszy raport wskazuje na spadek wskaźnika do 3,9% po sześciu miesiącach utrzymywania się na poziomie 4,1%.

Bardzo pozytywne informacje dotyczące liczby osób pozostających bez zatrudnienia przyćmiewa fakt nieco niższej niż spodziewana dynamiki wzrostu wynagrodzenia za godzinę. W kwietniu zarobki Amerykanów wzrosły średnio o 0,1%.

Reakcja rynku

Dzisiejsze payrollsy nie wywołały większej zmienności na rynku. W pół godziny po publikacji raportu USDJPY zdołało spaść o 30 pips, EURUSD natomiast odnotowało ruchy w obie strony o szerokości około 40 pips.

Wszystko przez to, że w środę mieliśmy do czynienia z decyzją FOMC w sprawie stóp procentowych. Choć dzisiejszy raport z pewnością będzie brany pod uwagę przez Rezerwę w dalszych dyskusjach, to nie stanowi on natychmiastowego czynnika ryzyka. Wartym odnotowania jest fakt spadku poziomu bezrobocia, który z pewnością nie umknie uwadze Fed.

USDJPY

USDJPY dzięki TradingView

EURUSD

EURUSD dzięki TradingViewtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułMAS wymaga centralnego rozliczania instrumentów pochodnych OTC
Następny artykułMACD Double Screen: EURCHF – 04.05.2018
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here