Naga Markets


Jedną z najważniejszych informacji makroekonomicznych wtorkowego przedpołudnia była niewątpliwie publikacja styczniowego raportu z brytyjskiego rynku pracy. Jak się okazało, pozytywnie zaskoczyły tu wszystkie składowe tego raportu: począwszy od wzrostu wynagrodzeń a na stopie bezrobocia skończywszy.


Z raportu Office for National Statistics (ONS) wynika, że pomimo prognoz zakładających wzrost średnich wynagrodzeń o 3,2%, te wzrosły w styczniu br. ostatecznie aż o 3,4%. Pozytywnie zaskoczyła także dodatnia rewizja grudniowego rezultatu do 3,5% z 3,4% raportowanego przed miesiącem.

Jakby tego było mało, stopa bezrobocia osunęła się do 3,9% z 4,0% dotychczas, co jest najlepszym rezultatem od początku 1975 roku.

Stopa bezrobocia w UK

Zdecydowanie mniej optymistyczne okazały się jednak lutowe dane dotyczące ilości wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. W tym wypadku odczyt na poziomie 27 tys. okazał się zdecydowanie gorszy od prognozowanego (13,1 tys). Ponadto, negatywny wydźwięk tej publikacji zwiększała dodatnia rewizja poprzedniego odczytu z 14,2 tys. do 15,7 tys.

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBP/USD zauważymy, że kurs funta (GBP) od kilku dni oscyluje w okolicy technicznego oporu. Warto jednak zwrócić uwagę, że pomimo pojawienia się już pierwszych reakcji podażowych, kupujący w dalszym ciągu walczą o pokonanie tej strefy a dzisiejsze, dobre dane z brytyjskiego rynku pracy tylko ich w tych działaniach wspierają. Gdyby to im się udało, kurs funta mógłby umocnić się względem dolara amerykańskiego nawet w rejon 1,3580.

Do handlu na parach walutowych z GBP polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs funta GBP
GBPUSD Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułApollo Capital – spółka z NewConnect utworzy hub technologiczny w USA
Następny artykułBitmain prezentuje koparkę Antminer Z11 dla algorytmu Equihash
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here