Naga MarketsPunktualnie o godz. 11:00 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące stopy bezrobocia w strefie euro. Jak wynika z raportu Eurostatu, stopa bezrobocia w strefie euro (EA19) wyniosła w listopadzie 2018 r. 7,9% co oznacza spadek z 8,0% raportowanego w październiku 2018 r. i z 8,7% notowanego w analogicznym okresie roku poprzedniego. Warto zwrócic uwagę, iż jest to najlepszy wynik od października 2008 roku.

Stopa bezrobocia w całej Unii Europejskiej (UE28) wyniosła natomiast w listopadzie 2018 r. 6,7% co oznacza, że w stosunku do października 2018 r. utrzymała się ona na niezmienionym poziomie a w stosunku do listopada 2017 r. spadła z 7,3%. Okazuje się więc, że bezrobocie w całej Unii Europejskiej utrzymuje się na najniższym poziomie od początku prowadzenia statystyk a więc od conajmniej 2000 roku.

Eurostat szacuje, że w listopadzie 2018 r. 16,491 mln mężczyzn i kobiet w UE28 , z czego 13,040 mln w strefie euro, pozostawało bez pracy. W porównaniu z październikiem 2018 roku liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 107 000 w UE28 i o 90 000 w strefie euro. W porównaniu z listopadem 2017 r. bezrobocie spadło natomiast o 1,489 mln w UE28 i o 1,135 mln w strefie euro.

Spośród państw członkowskich najniższe stopy bezrobocia w listopadzie 2018 r. odnotowano w Czechach (1,9%), Niemczech (3,3%) i Holandii (3,5%). Najwyższe stopy bezrobocia odnotowano w Grecji (18,6% we wrześniu 2018 r.) i Hiszpanii (14,7%).

Stopa bezrobocia w UE
Źródło: Eurostat

W porównaniu z rokiem ubiegłym stopa bezrobocia spadła we wszystkich państwach członkowskich z wyjątkiem Estonii, gdzie pozostała stabilna. Największe spadki odnotowano w Chorwacji (z 10,0% do 7,8%), Grecji (z 20,8% do 18,6% między wrześniem 2017 r. a wrześniem 2018 r.) oraz Hiszpanii (z 16,5% do 14,7%).

Na poniższym wykresie natomiast graficzne, historyczne ujęcie stopy bezrobocia dla strefy euro (czerwona linia) i Unii Europejskiej (linia niebieska):

Stopa bezrobocia w UE
Źródło: Eurostat

Sytuacja techniczna na EUR/JPY

Spoglądając na notowania pary walutowej EURJPY zauważymy, że kurs od kilku dni porusza się spokojnie na północ. Jeżeli tylk otendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 125.42.

Do handlu na parach walutowych z EUR polecam sprawdzić ofertę brokera Naga Markets

Kurs pary walutowej EURJPY
EURJPY Daily

Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułNowy bot umożliwi wysyłanie i odbieranie kryptowalut za pomocą Messengera
Następny artykułCena złota odreagowuje spadkami, cena kawy rusza w górę
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here