Naga MarketsStopa bezrobocia w Niemczech bez zmian. W sierpniu odczyt pozostaje na poziomie 6,4%Najważniejszymi danymi dziś dla niemieckiej gospodarki była zmiana bezrobocia w Niemczech oraz wskaźnik PMI dla przemysłu. Jak podaje Bundesagentur für Arbeit (Federalna agencja pracy) wyrównana sezonowo stopa bezrobocia kraju pozostała w sierpniu na niezmienionym poziomie 6,4%. Tymczasem wskaźnik PMI w Niemczech wyniósł 52,2 w sierpniu co oznacza najwyższy odczyt od 22 miesięcy.

  • Federalna agencja pracy podaje we wtorek dane dotyczące stopy bezrobocia kraju
  • Według nich odczyt nie uległ zmianie i pozostaje on na poziomie 6,4%
  • Z kolei odczyt PMI dla przemysłu kraju wyniósł najwyższy, 22-miesięczny odczyt
  • Kurs euro nie reaguje na dane, pozostawiając parę EUR/USD nadal w trendzie wzrostowym

Niemiecka gospodarka z cieniem nadziei dla kolejnych miesięcy

Podczas wtorkowej sesji handlowej inwestorzy oczekiwali dwóch istotnych danych dla Niemieckiej gospodarki, które udostępnione zostały przed godziną 10:00. W tym momencie już wiemy, że dane te sprzyjają przyszłym prognozą gospodarczym kraju. Liczba bezrobotnych spadła o 9.000 w porównaniu z lipcem – podaje federalna agencja pracy. Bezrobocie kraju mierzy zatem obecnie 6,4 procent, jednak jak podaje raport Bundesagentur für Arbeit – wciąż co roku liczba bezrobotnych wzrasta o 636.000, osiągając aktualnie poziom 2,95 miliona.

Tymczasem urząd IHS Markit podaje, że wskaźnik PMI w Niemczech wyniósł 52,2 w sierpniu. Dla przypomnienia – w lipcu wskaźnik ten wyniósł 51. Obecnie poziom 52,2 punktów oznacza najwyższy odczyt od ostatnich 22 miesięcy dla sektora produkcyjnego.

wykres Kurs euro EURUSD H4 01.09.2020
Kurs euro EURUSD H4 01.09.2020

Tymczasem na dane rynek euro w stosunku do dolara amerykańskiego, czyli jedna z najpopularniejszych par walutowych – nie zareagowała. Zdaje się, że para EUR/USD będąca obecnie w trendzie wzrostowym nadal podtrzymuje sekwencję, dając szansę na osiągnięcie w niedługim czasie poziomu przekraczającego zakres 1.2000 USD. Zdaje się, że ciekawym poziomem do dalszego targetowania pary może okazać się zakres 1.20200 – 1.20300 USD.

Autor poleca równieżConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here