Naga Markets


Traderzy handlujący na rynku walutowym czekali dziś głównie na dane z amerykańskiego rynku pracy, gdzie publikowano między innymi NFP. Jednak posiadających pozycje na CAD z pewnością zainteresuje stan rynku pracy właśnie w Kanadzie, które okazały się znacznie lepsze od prognoz.

Stopa bezrobocia w listopadzie uplasowała się na poziomie 5,6%. Oczekiwania zakładały natomiast, że utrzyma się na po poziomie 5,8%, tak jak przy poprzednim odczycie. Co istotne, jest to najniższa stopa bezrobocia od 1976 roku.

Stopa bezrobocia najniżej nie tylko w tym roku, ale aż do 1976 roku

Pozytywna okazała się także zmiana zatrudnienia (94,1 tys.), która 9-krotnie przebiła prognozy (10,3 tys.). Była także znacznie wyższa od październikowego odczytu (11,2 tys.). Największy wzrost zatrudnienia odnotowano w prowincjach Quebec i Alberta.

Pozytywna okazała się także zmiana zatrudnienia (94,1 tys.), która 9-krotnie przebiła prognozy (10,3 tys.)

USD/CAD ponad 100-pipsów w dół

Umocnienie dolara kanadyjskiego wobec greenbacka zaowocowało osunięciem na parze walutowej USD/CAD. Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, jej notowania dotarły do bazy utworzonej w trakcie środowej sesji w obrębie poziomu 1.3280.

Opierasz swój handel na danych makro? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów handlowych >>

Jak widać na wykresie 30-minutowym poniżej, jej notowania dotarły do bazy utworzonej w trakcie środowej sesji w obrębie poziomu 1.3280.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here