Naga MarketsNajważniejszą informacją piątkowej sesji była niewątpliwie publikacja raportu z amerykańskiego rynku pracy autorstwa BLS. Po wyniku na poziomie 263 tysięcy nowych etatów w sektorze pozarolniczym (NFP) z kwietnia 2019 r., w raporcie kwietniowym ekonomiści spodziewali się pogorszenia sytuacji i wyniku na poziomie 181 tysięcy. W maju br. amerykańska gospodarka wytworzyła natomiast zaledwie 75 tysięcy nowych miejsc pracy, co było dla rynków niezwykle negatywnym zaskoczeniem.


NFP na poziomie 75 tysięcy

Jak wynika z najnowszego raportu amerykańskiego biura pracy (BLS) zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym (NFP) w maju 2019 roku wyniosła zaledwie +75 tys. etatów, co okazało się nie lada rozczarowaniem. Negatywny wydźwięk tej publikacji psuła także ujemna rewizja ubiegło-miesięcznego rezultatu (do 224 tys. z 263 tys.)

Te artykuły również Cię zainteresują
Negatywnie wypadły także dane dot. inflacji płacowej. Okazuje się bowiem, że pomimo prognoz zakładających wzrost średniego godzinowego wynagrodzenia o 0,3% ostatecznie odnotowano jego wzrost zaledwie o 0,2%. Jedną z nielicznych składowych tego raportu, która nie rozczarowała były natomiast dane dot. stopy bezrobocia, która zgodnie z rynkowym konsensusem utrzymała się na dotychczasowym poziomie 3,6%, co jest najniższym poziomem od grudnia 1969 roku, kiedy to stopa bezrobocia plasowała się na poziomie 3,5%.

  • NFP: 75 tysięcy, prognoza 185 tysięcy, poprzednio 224 tysiące (zrewidowano ujemnie z 263 tysięcy)
  • Stopa bezrobocia: 3,6%, prognoza 3,6%, poprzednio 3,6%
  • Średnie zarobki godzinowe m/m: 0,2%, prognoza 0,3%, poprzednio 0,2%
  • Średnie zarobki godzinowe r/r: 3,1%, prognoza 3,2%, poprzednio 3,2%

NFP

Stopa bezrobocia w kanadzie najniżej od 1976 r.

Równocześnie, z tym jakże słabym raportem z amerykańskiego rynku pracy, poznaliśmy także podobny raport z Kanady. W odróżnieniu do USA, kanadyjskie dane okazały się zdecydowanie lepsze niż oczekiwano. Okazuje się bowiem, że w maju br. zatrudnienie w Kanadzie zwiększyło się aż o 27,7 tys. (prognozy zakładały wzrost jedynie o 8 tys.). Fak ten sprawił, że pomimo prognoz zakładających utrzymanie stopy bezrobocia na dotychczasowym poziomie (5,7%), ta ostatecznie osunęła się aż do 5,4% co jest najlepszym rezultatem od sierpnia 1976 roku, kiedy to bezrobocie w Kanadzie wynosiło 5,3%.

USDCAD lawinowo w dół

Biorąc pod uwagę słabe dane z USA i niezwykle dobre dane z Kanady, nikogo dziwić nie powinna reakcja pary walutowej USDCAD, której kurs błyskawicznie osunął się o ponad 55 pips.

Piramidowanie pozycji w tradingu – zapisz się na webinar

Kurs dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego


Naga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułBitcoin „królem wzrostów całej klasy aktywów”
Następny artykułCzy walka z Meksykiem jest tego warta? – komentarz giełdowy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here