Naga MarketsWedług danych udostępnionych przez Australijskie Biuro Statystyczne, liczba osób zatrudnionych w Australii spadła w sierpniu o 146 000 w wyniku blokad spowodowanych koronawirusem w całym kraju, co zniwelowało wzrost zatrudnienia obserwowany od kwietnia. Na te wieści kurs dolara australijskiego spada wobec dolara amerykańskiego do poziomu 0,73164 dol. Raport pokazał również, że przepracowane godziny spadły o 3,7% w sierpniu, czyli o 66 milionów godzin.

  • Nocne dany pokazały, że stopa bezrobocia w Australii sięga 4,5 procent.
  • Australijskie Biuro Statystyczne pokazuje, że stopy bezrobocia odzwierciedla duży spadek uczestnictwa podczas ostatnich blokad
  • Tymczasem wskaźnik uczestnictwa osób pracujących lub poszukujących pracy spadł z 66 procent do 65,2 procent
  • Kurs dolara australijskiego osłabił się wobec reszty światowych walut
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Dolar australijski stracił po danych dot. zatrudnienia

Wobec dzisiejszych danych dolar australijski nie pozostał obojętny i traci wobec reszty światowych walut w nocnych godzinach handlu. Według danych udostępnionych przez Australijskie Biuro Statystyczne, liczba osób zatrudnionych w Australii spadła w sierpniu o 146 000 w wyniku blokad spowodowanych koronawirusem w całym kraju, co zniwelowało wzrost zatrudnienia obserwowany od kwietnia.Szef statystyk Australijskiego Biura Statystycznego skomentował wynik mówiąc, że spadek stopy bezrobocia odzwierciedla duży spadek uczestnictwa podczas ostatnich blokad, a nie wzmocnienie warunków na rynku pracy, dodając, że najnowsze dane obejmują pierwsze dwa tygodnie sierpnia, które obejmowały kontynuację blokady w NSW, nowe blokady w Wiktorii, Queensland i ACT oraz serię zmian w ograniczeniach w innych częściach kraju.

wykres Kurs dolara australijskiego AUDUSD 16.09.2021
Kurs dolara australijskiego AUDUSD 16.09.2021

Tymczasem wskaźnik uczestnictwa osób pracujących lub poszukujących pracy spadł z 66 procent do 65,2 procent, podczas gdy liczba godzin przepracowanych we wszystkich zawodach w miesiącu spadła o 3,7 procent, czyli 66 milionów godzin.

Odnosząc się do ostatnich wypowiedzi Banku Rezerwy Australii (Reserve Bank of Australia), gubernator Philip Lowe powiedział w tym tygodniu, że oczekuje, iż głównym ciosem dla rynku pracy będzie spadek liczby przepracowanych godzin, choć dodał, że nie byłoby zaskoczeniem zobaczyć, jak stopa bezrobocia wspina się przez krótki okres.

Kurs dolara australijskiego wobec reszty walut spadł, co widoczne jest wobec dolara amerykańskiego również. Para walutowa AUD/USD oscyluje obecnie w zakresie 0,73164 dol. testując bliskie okolice niedawnych dołków. Lekkie odreagowanie może nie wystarczyć dla zmiany trwające sekwencji spadkowej.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here