Naga MarketsO godzinie 11:00 poznaliśmy dane nt stopy bezrobocia w strefie euro, publikowane przez Eurostat. Odczyt wyniósł 9,1% i nie zmienił się w stosunku do poprzedniego miesiąca, analitycy spodziewali się jednak danych na poziomie 9%.


Bezrobocie w strefie euro utrzymuje się na stabilnym poziomie, jest to najniższa odnotowana stopa od lutego 2009 roku, rok temu była ona wyższa o 0,8% i wyniosła wówczas 9,9% . W przypadku całej Unii Europejskiej wskaźnik wyniósł 7,6% w sierpniu przy 7,7% miesiąc wcześniej, tutaj odnotowano najniższe wskazania od listopada 2008 roku.

Szacuje się, że bez pracy pozostaje 18,747 milionów mężczyzn i kobiet. W porównaniu z lipcem 2017 liczba bezrobotnych zmniejszyła się o 104 000 w UE i o 42 000 w strefa euro.

xx
Źródło: Eurostat

Kraje członkowskie

Wśród państw członkowskich najniższe stopy bezrobocia odnotowano w Czechach (2,9%), w Niemczech (3,6%) i na Malcie (4,2%), zaś najwyższe w Grecji (21,2% w czerwcu 2017 r.) i w Hiszpanii (17,1%). Stopa bezrobocia spadła we wszystkich państwach, z wyjątkiem Finlandii, gdzie pozostało stabilne. Największe spadki odnotowano na Cyprze (z 13,1% do 10,7%), w Grecji (z 23,5% do 21,2%).

Młodzi bez pracy

W sierpniu 2017 roku bezrobotnych było 3.754 mln młodych osób w wieku poniżej 25 lat, z czego w strefie euro było to 2.668 mln osób. Stopa bezrobocia wśród młodzieży wyniosła 16,7% w UE i 18,9% w strefie euro. Najniższy wskaźnik odnotowano w Niemczech (6,4%), a najwyższy zanotowano w Grecji (43,3%).

EURUSD bez zmian

Kurs najpopularniejszej pary pozostaje spokojny po danych, od rana utrzymuje się presja na spadki i umocnienie dolara z powodu niepokojów po referendum niepodległościowym w Katalonii. Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRipple – krótki przewodnik po kryptowalucie
Następny artykułDiesel droższy niż benzyna? O to grają spekulanci
Trader, inwestor, bloger, absolwent The University of Information Technology and Management w Rzeszowie. Doświadczenie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie oraz w firmach proptradingowych. Inwestowaniem zajmuje się od kryzysu w 2008 roku, począwszy od papierów wartościowych, przez kontrakty terminowe i rynek walutowy, który uważa za najciekawszy ze względu na swoją dynamikę oraz techniczny charakter. Specjalizuje się w rynku amerykańskich kontraktów terminowych ze szczególnym upodobaniem czytania taśmy i wolumenu (tape reading). Laureat VI edycji „Ligi Traderów” gdzie zajął trzecie miejsce oraz zdobywca II miejsca w konkursie inwestycyjnym organizowanym przez HFT Brokers. Prelegent podczas Konferencji Naga Markets w Warszawie. Nominowany także w kategorii Analityk rynku kryptowalutowego roku na Cryptocurrency World Expo 2017.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here