Naga MarketsWraz z początkiem września rozpoczęliśmy nowy cykl analiz, w którym testujemy i sprawdzamy skuteczność różnych strategii dla Opcji Binarnych. Do tej pory sprawdziliśmy już strategie:

Zgodnie z obietnicą, dziś przyszedł czas na przedstawienie kolejnej strategi, którą testować będziemy przez najbliższe dwa tygodnie.

Te artykuły również Cię zainteresują

W ciagu minionych dwóch tygodni, na łamach portalu Comparic.pl testowałem strategię MA AO Stochastic. Wszystkie sygnały generowane przez tą strategię oraz dzienne podsumowania ich skuteczności można było śledzić pod tagiem “MA AO Stochastic”Szczegółowe statystyki tej strategi dostępne są natomiast w osobnym artykule.

W trakcie testów zauważyłem, że wiele z potencjalnie zyskownych sygnałów nie spełniało podstawowych założeń strategii. Dokładnie chodzi o fakt, iż jednym z elementem warunkujących sygnał było to, by Awesome Oscillator porusza się w okolicach 0. W silnych trendach obserwowaliśmy natomiast spore zasięgi tego wskaźnika. W związku z powyższym postanowiłem, że w ciągu najbliższych dwóch tygodni przetestuję strategię, która pomija ten oscylator.

Tym co równie mocno przykuło moją uwagę (tym razem na plus) był fakt, iż przez wzgląd na to, że sygnałem była dopiero druga świeca po przecięciu średniej kroczącej (a nie jak to zwykle bywa, pierwsza świeca), ilość fałszywych sygnałów była zdecydowanie mniejsza.

MA Stochastic 

Nazwa MA Stochastic wzięła się od dwóch wskaźników wykorzystywanych w strategii – średniej ruchomej (moving average) oraz oscylatora stochastycznego. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełnym opisem systemu oraz jego praktycznym zastosowaniem.

Ustawienie wskaźników

  • Moving average – zmiana okresu na 12, pozostałe ustawienia bez zmian
  • Stochastic Oscillator – %K o wartości 12, %D oraz Slowing o wartości 3.

Wykres w tym momencie powinien wyglądać następująco (kolory mogą różnić się w zależności od wybranych przez użytkownika ustawień):


Odbierz bezpłatnie zaawansowany e-book opcji binarnych bądź od razu załóż konto realne i zyskaj od 50 do nawet 150% bonusu powitalnego.


Zasady systemu

  • Interwał na wykresie – M5
  • Czas wygasania opcji – 15 minut (interesuje więc nas 3 świeca)

Rozgrywanie opcji PUT

  • MA musi przejść przez ciało świecy i znajdować się nad świecą kolejną
  • Stochastic kieruje się w dół (im wskaźnik znajduje się wyżej tym lepiej)
  • Kiedy oba sygnały się pokrywają zagrywamy opcję PUT pokrywającą się z czasem 3 kolejnych świec (dla wykresu M5 będą to więc opcje 15 minutowe)

Rozgrywanie opcji CALL

  • MA musi przejść przez ciało świecy i znajdować się pod świecą kolejną
  • Stochastic kieruje się w górę (im wskaźnik znajduje się niżej tym lepiej)
  • Kiedy oba sygnały się pokrywają zagrywamy opcję CALL pokrywającą się z czasem 3 kolejnych świec (dla wykresu M5 będą to więc opcje 15 minutowe)

Nie masz czasu śledzić wykresów i czekać na okazje inwestycyjne? Nic straconego!
Każdego dnia tysiące inwestorów osiągają zyski za pomocą sygnałów rynkowych
 od wiodącego analityka finansowego Przemysława Drużbackiego!

>>> Zarejestruj się i odbieraj sygnały <<<Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułStrategia MA AO Stochastic – podsumowanie testów
Następny artykułKryptowaluty na weekend – 4 hard forki i kontrakty futures na BTC do końca 2017 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here