Naga MarketsBrock PierceBrock Pierce, prezes Bitcoin Foundation, aktor, który grał w filmach, rozpoznawalny dzięki rolom w Mighty Ducks z lat 90. Kluczową postacią w sferze kryptowalut i blockchain stał się w 2013 roku. Jego prognozy koncentrują się na wzroście i rozwoju dApps oraz STO.


dApps zaczynają doganiać inne platformy

dApps dopiero zaczynają stąpać po piętach platform, takich jak EOS, a także Ethereum, Tron czy Cardano i otwierają drzwi dla programistów do tworzenia zdecentralizowanych aplikacji opartych na blockchain.

„Zobaczymy, jak budowane są wielkie rzeczy, wiele aplikacji trafiających do milionów użytkowników” – powiedział Pierce. „Uwielbiam spadki cen [kryptowalut]. Gdy ceny rosną, bardzo niewiele się buduje, ponieważ zespoły nie trzymają się ze sobą. Każdy staje się zbyt bogaty i szybko demotywuje ludzi. Wszystkie najlepsze rzeczy, które widziałem zbudowane w tym ekosystemie, zostały zbudowane na rynkach niedźwiedzia” – dodał Pierce.

Według Pierca, by dApps się rozwinęły potrzeba trzech rzeczy. Muszą być skalowalne, wolne od opłat i łatwo dostępne. Jak mówił, dApps muszą być szybkie. Muszą być szybcy.
Nikt nie będzie korzystać z nowego Internetu, jeśli jest wolny, kosztowny i nieskalowalny.
“Budujemy nowy internet, więc trzeba ustanowić nowe standardy” – powiedział Pierce.

Tokenizacja aktywów przez STO

STO (Security Token Offering) mogą wyprzeć ICO, ich sposób działania jest bowiem lepszy i bardziej uregulowany.

Brock Pierce uważa, że tokeny STO stworzą rynek wart biliard dolarów. „To dlatego, że będziemy świadkami tokenizacji światowego pieniądza fiducjarnego, rynku wierzytelności, nieruchomości, akcji i sztuki” – powiedział Pierce.

Zobacz również: Kurs funta po południu wraca pod 1,31. Theresa May przeforsuje umowę?

„To kolejna fala ewolucji rynków kapitałowych. ICO nie chroniły odpowiednio uczestników rynku – nie było to zamierzone – tokeny użytkowe [utility tokens] z natury nie są przeznaczone do zapewnienia bezpieczeństwa, a więc zapewniały niewielką ochronę. STO mają ramy, które mogą to zrobić. Tokeny te przeznaczone są dla inwestorów i mogą zawierać wiele przepisów chroniących uczestników rynku” – mówił Pierce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here