Naga MarketsTelewizja Comparic24.tv i estońskie przedsiębiorstwo Value ogłaszają współpracę, w ramach której Sławomir Żarczyński i Szymon Słodczyk reprezentujący spółkę, przygotują serię programów edukacyjnych na temat Security Token Offering (STO). W programie zapowiadającym nowy cykl materiałów edukacyjnych, przedstawiciele Value wyjaśniają co kryje się za tą enigmatyczną nazwą.

Czy wiesz że…
Security Token Offering (STO) –  polega na emisji tokenów, które posiadają cechy papierów wartościowych, podlegają pod ustawę o obrocie papierów wartościowych oraz spełniają wszystkie wymogi prawne, w tym obowiązek przygotowania prospektu emisyjnego. Dzięki temu nabywcy tokenów posiadają udziały w realnym przedsiębiorstwie.

Value – pierwsze projekty STO z polskim udziałem

Value za cel stawia sobie rozwiązywanie problemów przed jakimi stoją spółki kapitałowe, poprzez zastosowanie technologii blockchain, tokenów typu security oraz inteligentnych kontraktów. Ważnym narzędziem dla posiadaczy takich tokenów będzie zdecentralizowana platforma do ich wymiany Value DEX, która ma ruszyć jeszcze w tym miesiącu.

Jak wyjaśnia Szymon Słodczyk, tradycyjne giełdy są pośrednikami w transakcjach. Przy DEX nie ma pośrednika – transakcje odbywają się bezpośrednio z portfeli użytkowników i wszystko kontroluje smart kontrakt, w przypadku Value DEX uruchomiony na blockchainie Ethereum. Użytkownicy są w stanie handlować między sobą w bezpieczny i transparentny sposób z poziomu portfela – nie ma możliwości manipulowania czy dodawania fikcyjnych wolumenów. Wszystko jest zapisane na publicznym blockchainie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here