Naga Markets

Jakie wydarzenia związane z rynkiem kryptowalut czekają nas w przeciągu najbliższych dwóch tygodni? O tym opowiada Filip Dzięciołowski w szóstym odcinku programu ”Still Crypto”.

Niezwykle ciekawa końcówka stycznia 2023

W drugiej połowie stycznia czeka nas kilka naprawdę wartych uwagi wydarzeń związanych ze światem blockchaina oraz kryptowalut. Warszawa, Poznań, Londyn, Grenada – w tych miastach w najbliższym czasie między innymi warto się pojawić na eventach poświęconych najnowszym technologiom.

Technologia blockchain – fakty i mity (19 stycznia) 

W najbliższy czwartek, czyli 19 stycznia, o godzinie 18.00 w Warszawie odbędzie się spotkanie poświęcone tematyce blockchain dla przedsiębiorców. Wstęp na wydarznie jest bezpłatny, aczkolwiek obowiązuje rejestracja. Całość odbywa się w Urzędzie Dzielnicy Ursynów na al. KEN 61, w sali 136. 

To, co na pewno zachęca do udziału, to fakt, że wydarzenie prowadzi Rafał Kiełbus – programista, wykładowca, specjalista ds. blockchaina i kryptowalut.

Jak zapowiada właśnie Rafał, zamierza omówić w skrócie techniczne podstawy blockchaina oraz możliwości jakie oferują publiczne i prywatne łańcuchy bloków. Będzie również omawiać kwestię mitów oraz kontrowersji wokół miningu kryptowalut oraz ogólnie całego rynku cyfrowych aktywów.

Spotkanie jest organizowane w ramach inicjatywy Urzędu Dzielnicy Ursynów, by spotykać się z mieszkańcami i omawiać rozmaite tematy okołobiznesowe.

O samym wydarzeniu wypowiedział się również zastępca Burmistrza Ursynowa, Bartosz Dominiak:

Bossa

– Rozpoczynamy od tematyki nowych technologii i innowacji. Wybraliśmy blockchain, ponieważ chcemy pokazać przedsiębiorcom potencjał tej technologii oraz przykłady jej wykorzystania, a także odczarować złą reputację blockchainu spowodowaną jego kojarzeniem niemal wyłącznie z tzw. kryptowalutami. 

Link do wydarzenia znajduje się tutaj.

Blockchain w sztuce – nowe standardy tokenizacji i zabezpieczeń (20.01)

Organizatorem wydarzenia jest agencja NaPotęgę, która prowadzi cykliczne wydarzenia dla osób, które posiadają świeżo założony startup lub mają już gotowe MVP i szukają środowiska, które pomoże im w realizacji projektu.

I w tym przypadku event jest organizowany we współpracy z Deep Space Gallery Warsaw. W ramach niego zostanie również przeprowadzona aukcja fizycznej sztuki, która ma swoje odpowiedniki w postaci niewymiennych tokenów. Tak więc będzie można wylicytować fizyczne dzieła sztuki i nabyć prawo własności do niego w postaci NFT

To wydarzenie odbywa się 20 stycznia w Warszawie, na ulicy Hożej 35. Link do wydarzenia znajduje się tutaj.


Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

London Meetup (20.01)

20 stycznia również odbywa się w Londynie spotkanie społeczności STRATIS. 

Organizatorem wydarzenia jest firma Stratis Group Limited, która w 2016 roku stworzyła platformę o tej samej nazwie i jest ona dedykowana programistom blockchaina pracujących w firmie Microsoft. 

Event jest dedykowany osobom myślących o zbudowaniu gier opartych na blockchain, dla tych, którzy chcą bardziej poznać Metaverse czy dowiedzieć się więcej o NFT i zrozumieć Web3.

Wpadnij i poznaj zespół Stratis i innych podobnie myślących gości, którzy mają prawdziwą pasję do technologii blockchain – zachęcą organizatorzy spotkania. 

Link do biletów.

BCP24 – co dalej z rynkiem kryptowalut (21.01)

Już 21 stycznia odbędzie się event o nazwie „BCP24 – co dalej z rynkiem kryptowalut?”

Organizatorami jest Blockchain Poland, polski hub finansujący i wspierający projekty krypto oraz KryptoEkipa – potężny skład, który buduje największą w Polsce społeczność osób działających w tym sektorze.

Tematem przewodnim wydarzenia będzie to, w jakim miejscu obecnie znajduje się rynek kryptowalut i w którym kierunku podąża. Duża dawka wiedzy od branżowych specjalistów z różnych dziedzin, więc na pewno fajnie się tam pojawić.

Cały event odbędzie się w Warszawie w Pałacu Kultury i Nauki na terenie Kinoteki. Wydarzenie jest bezpłatne, a drzwi dla gości otworzą się już o godzinie 10:00.

Link do wydarzenia znajdziecie w tym miejscu.

Powraca Polkadot Hackathon Global Series (25.01 – 17.02)

Rusza kolejny wirtualny trzytygodniowy program, który jest kontynuacją ogromnego sukcesu takich wydarzeń, jak Polkadot APAC Hackathon z października 2021 r. oraz Polkadot North America Hackathon z czerwca 2022 roku. 

Program ma na celu stworzenie idealnego środowiska do budowania nowych łańcuchów bloków, uczenia się od innych uczestników i hakowania do woli, jak napisali organizatorzy na stronie wydarzenia.

Tym razem na zakończenie hackathonu w Paryżu odbędzie się wydarzenie networkingowe – dotSocial! Finaliści hackatonu polecą do Paryża, aby zaprezentować swoje projekty na scenie. Jest to doskonała okazja do nawiązania kontaktów z globalną społecznością programistów oraz na wygraną z ogromnej puli nagród.

 Jest 5 kategorii, w których można spróbować swoich sił:

Kategoria 1: Interfejsy i doświadczenia

Ta ścieżka jest poświęcona budowaniu zrozumienia podstaw interfejsu użytkownika, w tym najlepszych praktyk dotyczących rozwoju technologii blockchain.  

Kategoria 2: Ink! Inteligentne kontrakty

Poznaj ink, czyli rozwijający się język programowania oparty na Rust, stworzony do pisania smart kontraktów dla łańcuchów bloków zbudowanych przy użyciu platformy Substrate. 

Kategoria 3: Web3 i narzędzia

Ta opcja skupia się na wszelkiego rodzaju narzędziach i aplikacjach, które można wykorzystać do rozszerzenia Web3. Osoby zainteresowane budowaniem lepszej sieci mogą zbadać przypadki użycia technologii open source w społeczności działającej w sieciach peer-to-peer.

Kategoria 4: DeFi

Rozwiązania związane z zdecentralizowanymi finansami, w tym DEX, AMM i stablecoiny.

Kategoria 5: NFT

Ta ścieżka jest przeznaczona dla programistów zainteresowanych przypadkami użycia NFT, którzy zbadają możliwości ich tworzenia w wielu branżach, w tym w grach, sztuce, nieruchomościach, logistyce i ogólnych przedmiotach kolekcjonerskich. 

Jeżeli chodzi o nagrody finansowe, to są przewidziane następująco: 

1 MIEJSCE – 18K USD

2 MIEJSCE – 10K USD

3 MIEJSCE – 7K USD

MetaMixer x BitcoinTej (26.01)

Jak zarabiać na zabawie? Rozwój gier i doświadczeń w technologii blockchain – to spotkanie dla twórców, inwestorów oraz pasjonatów gier, które jest efektem wspólnej inicjatywy MitaMixer oraz BitcoinTej

Bitcoin Tej to cykl spotkań, które odbywają się od 2018 roku i zrzesza lokalną społeczność entuzjastów kryptowalut. MetaMixer to inicjatywa, która organizuje przestrzeń do edukacji oraz networkingu dla różnych projektów. Kieruje nią grupa ludzi związanych ze sztuką, technologią i biznesem.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w klubie Próżność w Poznaniu, ale jest również i możliwość uczestnictwa zdalnie poprzez stream na żywo na kanale YT.

Poznań, 26 stycznia 2023, start od godziny 19:00. Link do wydarzenia w tym miejscu.

BLOCK WORLD TOUR GRANADA 2023 (26.01)

Block World Tour Granada 2023 to wielokulturowe wydarzenie technologiczne, które obchodzi w tym roku już swoje 10-lecie. Jest to miejsce w którym uczestnicy spotykają się w celu dowiedzenia o nowościach dotyczących blockchainów i postępu technologicznego.

Na wydarzeniu zaprezentowane zostaną nie tylko nowinki technologiczne, ale i odbędą prelekcje na poziomie akademickim oraz także cykl warsztatów prowadzonych przez znakomitych ekspertów.

Jest to dwudniowa konferencja, która odbywa się w dniach 26-27 stycznia 2023 w Grenadzie. Więcej informacji znajdziecie pod tym linkiem.

Quantum Miami (25-27.01)

Quantum Miami 2023 to event, na którym pojawi się tysiące pionierów branży kryptowalut, liderów Web3, inwestorów high-networth, globalnych mediów oraz programistów.

Wydarzenie to odbywa się od 25 do 27 stycznia 2023 r.

Konferencja jest poświęcona najnowszym trendom w sektorach DeFi, Web3, NFT, Metaverse. Będą również panele poświęcone opodatkowaniu i ochronie cyfrowych aktywów.

Więcej informacji na stronie QuantumMiami.com

IOT Solution World Congress (31.01- 02.02)

 Celem IOTSWC jest wdrożenie podstawowej idei IoT w następujących obszarach: produkcja, ochrona zdrowia, energetyka i usługi komunalne, transport i logistyka, a także innowacje i technologie w celu zwiększenia produktywności w tych sektorach. 

W wydarzeniu oczekuje się obecności ponad 8000 zwiedzających, co pozwoli na spotkanie z uznanymi ekspertami z branży. Możliwości, jakie daje IoT, prezentowane są zwiedzającym na różne sposoby. 

Oprócz prezentacji na stoiskach, wydarzeniu towarzyszą ciekawe wykłady, działania networkingowe i dyskusje panelowe. Ponadto, będzie specjalna strefa demonstracyjna do prezentowania na żywo innowacyjnych, rzeczywistych aplikacji w postaci stanowisk testowych, a także specjalne szkolenie dotyczące kwestii bezpieczeństwa. 

Światowy Kongres Rozwiązań IOT odbędzie się przez 3 dni od wtorku 31 stycznia do czwartku 2 lutego 2023 roku w Barcelonie. Szczegóły wydarzenia znajdziecie w tym miejscu.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułInwestorzy detaliczni lekceważą bessę! Ubiegłoroczne spadki postrzegają jako okazje
Następny artykułEBC zakończy podwyżki stóp przed Fed? Euro odczuwa ból po gołębim raporcie
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.