Naga Markets

Zapraszamy do zapoznania się z drugim odcinkiem cyklu ”Still Crypto”, w którym Filip Dzięciołowski omawia nadchodzące wydarzenia ze świata blockchaina oraz kryptowalut.

Still Crypto #2, czyli co się wydarzy w dniach 2-9 grudnia 

Mimo stale utrzymującej się bessy na rynku kryptowalut i ostatniego zatrzęsienia, jakie spowodował upadek giełdy FTX, pośród społeczności blockchaina stale coś się dzieje, a wokół nas odbywa się wiele wydarzeń związanych z Web3, cyfrowymi aktywami czy metaverse. Zapraszamy do zapoznania się z listą wybranych wydarzeń, które odbędą się w ciągu najbliższego tygodnia.

Handluj kryptowalutami, akcjami oraz na Forex w formie CFD razem z Vantage Marketes. Uzyskaj dostęp do światowych rynków na platformie ProTrader z wykresami TradingView

ZACZNIJ INWESTOWANIE

1. Air drop tokenów NPT (2.12)

NEOPIN, otwarty protokół blockchain skupiony na zdecentralizowanych finansach oraz sektorze Play2earn, w dniu 2 grudnia odpala air drop tysiąca swoich tokenów NPT. Jest to związane z pojawieniem się na tej platformie gry typu Play2Earn o nazwie Sheepfarm.

Użytkownicy, który otrzymają tokeny, będą mogli zintegrować swój portfel NEOPIN z portfelem Sheepfarm oraz otrzymają możliwość nabycia specjalnych biletów do obstawiania zakładów w grze Sheepfarm. Air drop będzie trwał przez dwa tygodnie, czyli do 16 grudnia. Więcej informacji pod tym linkiem.

2. Uruchomienie sieci głównej Bitindi Chain (BNI) (3.12) 

W dniu 3 grudnia zostanie uruchomiony mainnet dla blockchaina Bitindi. Jest to łańcuch bloków kompatybilny z Ethereum Virtual Machine dla smart kontraktów z niskimi opłatami o wysokiej skalowalności. 

Bossa

Jak czytamy na stronie projektu, po uruchomieniu sieci głównej Bitindi zamierza przyciągnąć do swojego ekosystemu nowych użytkowników oraz deweloperów. Zespół Bitindi zapowiada, że w nadchodzących miesiącach na blockchainie zostanie uruchomiona opcja ich cyfrowego portfela, specjalna kryptowalutowa karta debetowa, natywne rozszerzenie przeglądarki oraz dedykowana aplikacja do obsługi zdecentralizowanych aplikacji. Więcej szczegółów tutaj.

3. Polygon Demo Day w Indiach (5.12) 

Jeden popularniejszych ekosystemów, czyli indyjski Polygon, w dniu 5 grudnia organizuje wydarzenie o nazwie ,,Polygon Demo Day’’. Będzie to okazja do zaprezentowania się przez młode projekty ze świata blockchaina. Event odbędzie się w indyjskim mieście Bangalore. Partnerem wydarzenia obok Polygon jest Buidlers Tribe, który zajmuje się doradztwem dla start up’ów z rynku kryptowalut. 

Polygon Demo Day to jedno z wydarzeń w ramach serii Polygon Connect India, którego celem jest pomoc projektom z sektora Web3 w nawiązaniu kontaktu z inwestorami oraz firmami venture capital z tego rynku. Szczegóły tutaj.

4. Immerse Global Summit (5.12)

Immerse Global Summit 2022 to wydarzenie poświęcone technologii i rozwojowi biznesów z rynku blockchaina, VR oraz Metaverse. Jak zapowiadają organizatorzy, ma być to najbardziej zaawansowana i wpływowa konferencja dotycząca tych technologii oraz rozwoju projektów z tego sektora, jaką kiedykolwiek zorganizowano.  

Immerse Global Summit Miami odbędzie się w dniach 5-7 grudnia 2022 r. w Fontainebleau w Miami Beach. Wydarzenie jest organizowane przez firmę VRARA, która w międzyczasie organizuje również inne konferencje, takie jak Global European Summit i VRARA Education Forum. Rok wcześniej pierwsza edycja wydarzenia odbywało się w formie online, a w tym roku jest już organizowana stacjonarnie.

5. Staking tokenów od Chainlink Economy (6.12)

Mechanizm Chainlink Staking to krypto mechanizm bezpieczeństwa, w którym stake’ujące osoby blokują swoje tokeny LINK w smart kontraktach, aby zabezpieczyć działanie wokół usług systemu Oracle. 

Adresy, które kwalifikują się do wczesnego dostępu, będą miały możliwość postawienia do 7000 tokenów LINK w ograniczonej puli stakingowej. Pozostałe adresy będą mogły rozpocząć staking w dniu 8 grudnia.

Pierwszą fazą Chainlink Staking jest wersja beta, która będzie się składała z puli stakingowej obsługującej parę handlową ETH/USD w sieci głównej Ethereum. Osoby stake’ujące będą otrzymywać nagrody za pomoc w zabezpieczeniu źródła danych, w szczególności poprzez uczestnictwo w zdecentralizowanym systemie ostrzegania o takich sytuacjach, że ​​źródło danych nie spełnia określonych wymagań dotyczących wydajności w zakresie dostępności.

Pula stawek będzie początkowo ograniczona do 25 milionów tokenów LINK, co stanowi około 5% obecnej podaży w obiegu. Zespół deweloperów zapowiedział jednak zwiększenie puli tokenów do 75 milionów za kilka miesięcy. Źródło znajdziecie pod tym linkiem.

6. Israel Conference (7-8.12)

The Israel Crypto Conference 2022 to kolejne kryptowalutowe wydarzenie, które ma na celu edukację uczestników z zakresu NFT, DeFi, przepisów związanych z cyfrowymi aktywami, Metaverse oraz bezpieczeństwa blockchain. Organizatorzy zapowiadają pojawienie się ponad 1000 liderów branży, którzy będę opowiadać o nowych, innowacyjnych rozwiązaniach. Wydarzenie ma się odbyć w dniach 7-8 grudnia 2022 roku w Izraelu. Wcześniej organizowano już dwie edycje tego eventu, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Miały one miejsce w grudniu 2021 i maju 2022 roku.

Wśród speakerów nadchodzącej edycji pojawią się takie osoby, jak chociażby Maria Luisa Hayem, czyli minister finansów Salwadoru oraz Alex Mashinsky, dyrektor generalny Celsius.

Link do wydarzenia znajdziecie tutaj.

7. Future of Crypto (7.12)

Organizatorem kryptowalutowej konferencji jest firma Benzinga. Event odbędzie się 7 grudnia w Nowym Yorku. Wśród osób, które pojawią się na wydarzeniu, by wygłosić swój wykład będą m.in. Kevin O’Leary, czyli znany w społeczności krypto Mr. Wonderfull oraz Greg Solano, współzałożyciel Yuga Labs 

Wśród firm z sektora blockchaina pojawią się na konferencji takie podmioty, jak Solana, Tezos, Ripple, Algorand foundation, Circle czy eToro. Link do źródła znajduje się tutaj.

8. Staking ApeCoina (7.12)

W dniu 7 grudnia firma Horizen Labs uruchomi staking ApeCoina, czyli tokena opartego na blockchainie Ethereum stworzonego dla ekosystemu Bored Ape Yacht Club. Następnie, w dniu 12 grudnia rozpocznie się wypłacanie nagród na użytkowników, którzy zablokują daną pulę tokenów w smart kontrakcie. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Ogłoszenie firmy jednak wzbudziło pewne kontrowersje w mediach społecznościowych, ponieważ poinformowano, że kilka regionów nie będzie mogło korzystać z jego strony internetowej ze względu na kwestie regulacyjne – w tym użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych.

9. Web3Summit Inpact the Future (7.12)

7 grudnia na Litwie odbędzie się konferencja Web3Summit. Co ciekawe, wydarzenie jest bezpłatne dla przedstawicieli sektora publicznego z instytucji rządowych, badawczych i akademickich. 

Szczyt ma na celu zebranie w jednym miejscu kluczowych interesariuszy, aby porozmawiać o wpływie, jaki technologia Web3 może wywrzeć na instytucje finansowe, cyfrowe usługi oraz przekazywanie informacji publicznych organy regulacyjne.

10. W3N Blockchain (9-10.12) 

W miejscowości Narwa w Estonii odbędzie się kolejna konferencja poświęcona Web3 i rynkowi kryptowalut. Program wydarzenia zakłada szereg wykładów poświęconych regulacjom rynkowym, podatkom od kryptowalut oraz wpływowi cyfrowych aktywów na globalną gospodarkę. Link do wydarzenia.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułKurs dolara ochłonął po NFP. Rynek chce ostatecznie zweryfikować tezę o pivocie
Następny artykułFED zbliża się do ściany. Dolar szykuje się na recesję i mocne spadki
Redaktor sekcji kryptowalutowej Comparic.pl. Swoją przygodę z rynkiem cyfrowych aktywów i technologii blockchain zaczynał jako redaktor w Bitcoin.pl, największym polskim portalu o kryptowalutach. Absolwent Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej w Warszawie.