Naga MarketsSteven Seagal promował kryptowalutowy przekręt. Jego twórcy aresztowani w USA
Steven Seagal

Trzy osoby zostały oskarżone w Stanach Zjednoczonych w związku z dwoma oszustwami kryptowalutowymi, z których jedno było promowane przez znanego hollywoodzkiego gwiazdora Stevena Seagala. Główna postać stojąca za nieuczciwymi projektami została już aresztowana, a sam Seagal w przeszłości uregulował zarzuty związane z niefortunną współpracą.

Bitcoiin2gen okazał się przekrętem. Steven Seagal zapłacił grzwynę, twórcy z oskarżeniami

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) oskarżyła w tym tygodniu trzy osoby o defraudację środków inwestorów detalicznych “poprzez dwie oszukańcze i niezarejestrowane oferty papierów wartościowych na aktywa cyfrowe”, które miały miejsce w okresie od około grudnia 2017 r. do maja 2018 r. Ta trójka to Kristijan Krstic, John DeMarr i Robin Enos. DeMarr został aresztowany i grożą mu zarzuty karne ze strony Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych (DOJ).

Te artykuły również Cię zainteresują
Krstic (znany również jako Felix Logan), obywatel serbsko-australijski, jest założycielem dwóch systemów. DeMarr z Santa Ana w Kalifornii był głównym promotorem tych systemów w USA. Robin Enos, mieszkaniec San Pablo, sporządził oszukańcze dokumenty systemów w celu rozpowszechniania ich wśród inwestorów. Te dwa systemy to Start Options i Bitcoiin2gen.

– Do czasu upadku ich systemów, oszukańczo pozyskali, bezpośrednio lub za pośrednictwem podmiotów powiązanych i promotorów, co najmniej 11,4 miliona dolarów od ponad 460 inwestorów w Start Options i Bitcoiin2gen – napisała SEC.

Krstic i DeMarr fałszywie twierdzili, że Start Options był “największą giełdą bitcoinów w wolumenie euro i pod względem płynności”. Promowali również niezarejestrowaną ofertę ICO Bitcoiin2gen z tokenami B2G w styczniu 2018 roku.

Oferta tokenów B2G była również promowana przez znanego hollywoodzkiego aktora Stevena Seagala. W lutym 2020 roku SEC oskarżył Seagala o “bezprawne zachwalanie” tokenów B2G, zarzucając, że aktor nie ujawnił, że obiecano mu 250 000 USD w gotówce i 750 000 USD tokenów B2G w zamian za promocję. Seagal następnie rozstrzygnął zarzuty z SEC.

SEC zarzuca Enosowi, że świadomie sporządził oszukańcze materiały promocyjne zawierające liczne fałszywe oświadczenia, w tym, że tokeny B2G będą mogły być przedmiotem obrotu na zastrzeżonej platformie handlu kryptowalutami na początku kwietnia 2018 roku. W rzeczywistości “Bitcoiin2gen był fikcją, a Krstic i DeMarr rzekomo sprzeniewierzyli miliony dolarów funduszy inwestorów dla własnych osobistych korzyści”, stwierdza SEC.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin informacje | wykres dax | prognoza dolara | biomed akcje | kurs usd |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here